İyileşmeden oynatmam

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, Senegalli yıldızını riske etmeyecek.

İyileşmeden oynatmam

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Slaven Biliç’in sütten ağzı yandı, yoğurdu üfleyerek yiyecek... Trabzonspor maçında sağ ayak 2. parmağı kırılan Demba Ba’yı sadece 13 gün sonra oynanan Akhisar maçının son 10 dakikasında sahaya sürmüştü Hırvat hoca... Çekilen tomografide Senegalli oyuncunun iyileştiği görülüyordu belki ama Akhisar mücadelesinin ardından ayak parmağı yine şişti. 
 
BİLİÇ işte bu yüzden tecrübeli futbolcuyu tam olarak iyileşmeden oynatmama kararı aldı. Yöneticilerle bir görüşme yapan deneyimli çalıştırıcı, konu Demba Ba’nın pazar günü oynanacak olan Torku Konyaspor maçına yetişip yetişmeyeceğine geldiğinde “Onu riske edemem. Nasıl daha önce Tolga iyice iyileşene kadar takıma girmedi, Demba Ba da aynı şekilde tam olarak rahatsızlığını atlatmadan oynamayacak. Çünkü çok maçımız var. 


 
‘HİÇ ACELE ETMEYECEĞİZ’


 
UZUN bir yolda yürüyoruz. Acele edersek hata yapabiliriz. Ondan 1 maçta yararlanayım derken 5 maç kaybetmek istemiyorum. Ne zaman sağlığına tam olarak kavuşur, o zaman tekrar oynar. Eğer onu erken sahaya sürersek ve durumu kötüye giderse, uzun serüvende bu bizim için çok daha ciddi problem yaratabilir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 4 yıl Önce

riske girmeyi sevmiyorsan akhisar maçında niye oynattın o zaman adamın ayağı gene şişti ne olacak şimdi derbiye yetişmezse ne olacak 9 gün var derbiye illaki bi yerde hata yapayım diyorsun be BİLİÇ

hasan kartal
hasan kartal - 4 yıl Önce

fatih kardesim bende günlerdir bunu anlatmaya calisiyorum, bilic taraftara oynuyo, bizim taraftarda iki taklaya bi ziplamaya kaniyo, bence bilic hoca felan deyil

asabi
asabi - 4 yıl Önce

elinizin hamuruyla erkek işine karışmayın lan! bilic hoca falan değilmiş! senmisin hoca artist!!! takım lider en fazla söz edilen takım bizim takım! dırlayıp duruyorsunuz! kafanız olsaydı basardı! demba sakatken maç ritmini yakalamazsa nasıl verimli olacak! 10 dakika da olsa maç ritmi kazansın diye oynattı! hem bilmiyorsunuz, hem anlamıyorsunuz! hemde konuşup duruyorsunuz! şapşallar!!!

hasan kartal
hasan kartal - 4 yıl Önce

asabi dagdami büyüdün kocum,sözlerine dikat ett, klavye basindan ancak korkaklar sallarrr ayni senin gibi