İşte Tosic'in Maliyeti

Beşiktaş'ın 2015-2016 sezonu için ilk transferi Dusko Tosic...

FUTBOL 01.06.2015, 11:26
İşte Tosic'in Maliyeti

3 yıl formasını giydiği G.Birliği’yle sözleşmesi sona eren ve siyah-beyazlı takımla anlaştığı açıklanan Sırp futbolcuyla yapılan kontratın detayları da ortaya çıktı. 
 
Tosic, Başkent temsilcisinde yıllık 600 bin Euro garanti ücret alıyordu. Beşiktaş’ta ise bu rakam 850 bin Euro’ya yükselecek. 2 yıllık sözleşmeye imza atan 30 yaşındaki sol bekin maç başı ücreti ise siyah-beyazlı takımdaki birçok futbolcu gibi 10 bin Euro olacak. 
 
Tecrübeli futbolcunun transferinde siyah-beyazlılara Slaven Biliç’in de menajeri olan ve son dönemde Atiba Hutchinson, Michael Eneramo ve Daniel Opare gibi isimlerin alınmasında etkin rol oynayan Ertan Göksu’nun aracı olduğu öğrenildi. 
 
ERSAN VE MOTTA’DAN DAHA AZ KAZANACAK
 
Transferinin  duyurulmasından sonra hakkında hep olumlu sözler söylenen ve özellikle profesyonelliği ön plana çıkarılan Tosic’in mevkiinde Beşiktaş’ta Ramon Motta var. Brezilyalı futbolcunun yıllık garanti ücreti gelecek sezon 1.1 milyon Euro olacak. Öte yandan Tosic aynı zamanda sol stoper olarak da görev yapabiliyor. Kartal’da bu pozisyonda genel olarak görev yapan isim Ersan Gülüm’ün ücreti ise 1.2 milyon Euro.

Vatan

Yorumlar (3)
hamdi 5 yıl önce
Yilin bombasi. Avrupa'da taslar yerinden oynadi. Tosic Besiktas'ta. asdfasdgsdfgsdfgdfgdfgsdfg
deserteagle 5 yıl önce
ulan kulub copluk oldu ismail sat tosic alma git saglam bir sol bek al ! simdi ucuncu dandik sol bek'imiz olacak
dusko 5 yıl önce
evet 3 tane solbek oynayabilen oyuncumuz var motta,ismail,tosic hangisi net çok iyi bir solbek desek ? hiçbiri! tosic olur tabi ama motta ve ismaile yol verirsin sağlam bir solbek alırsın tosic de onun natifi olur! hepsi birbirine yakın vasat 3 tane bek olacağına 1 tane sağlam bir genç olsa onada razıyım ama yok olmayınca olmuyor artık şerefli 3.lüklere devam