İşte Kartal’ın 5. yuvası

Arena'daki inşaatın sürmesi nedeniyle iç saha maçlarına başka sahalarda çıkan Siyah-Beyazlılar, ikinci yarıda yine adres değiştirecek. Geçen sezonda; Kasımpaşa'yı, yeni dönemde de Olimpiyat ve Osmanlı'yı kullanan Beşiktaş, 2 maçlık Başakşehir serüveninin ardından 19 Mayıs'a geçecek.

FUTBOL 13.11.2014, 03:09
931
İşte Kartal’ın 5. yuvası

Vodafone Arena’daki yapım çalışmaları nedeniyle geçen sezondaki 17 iç saha maçından 13’ünü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda, 4’ünü ise Kasımpaşa Stadı’nda oynayan Beşiktaş, bu dönemde de benzer sıkıntıları yaşıyor. 9 haftası geride kalan Süper Lig’de, 3 iç saha maçına Atatürk Olimpiyat Stadı’nda, 1 mücadelesine ise Osmanlı Stadı’nda çıkan Kara Kartal; ilk yarıdaki Kasımpaşa ve Akhisar Belediye karşılaşmalarını daBaşakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayacak. UEFA Avrupa Ligi ve derbiler için yine Atatürk Olimpiyat Stadı’nı kullanacak. olan Kara Kartal, ikinci yarıda ise yeni bir yere taşınacak. İstanbul’daki Siyah-Beyazlı taraftarların maçlara ilgi göstermemesinin ardından harekete geçen yönetim, ligin ikinci bölümündeki iç saha karşılaşmalarına, Ankara 19 Mayıs Stadı’nda çıkma kararı aldı. Ligin ikinci yarısında oynayacağı stadı şimdiden belirleyen Kara Kartal, 19 bin kişilik 19 Mayıs Stadı’nı kullanacak.

20 bin taraftara oynamıştı

Bu konuda Gençlerbirliği yönetimiyle anlaşmaya varan Siyah-Beyazlılar’ın, UEFA mücadeleleri dışında kalan iç saha maçları için bu stadı kullanacağı öğrenildi. Ligin 6. haftasındaki Sivas maçına Osmanlı Stadı’nda çıkan ve 20 bin taraftar önünde oynayan Kara Kartal’ın, Ankara’daki ilgiden memnun olduğu için rotasını Başkent’e çevirdiği bildirildi. Yönetimin, 19 Mayıs Stadı’nın Osmanlı’ya göre daha merkezde olması sebebiyle tercihini bu yönde kullandığı ifade edildi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı: Siyah-Beyazlılar, Başakşehir’le yapılan anlaşma gereği; Kasımpaşa ve
Akhisar’ı Fatih Terim’de ağırlayacak.Ankara Osmanlı Stadı: Sivasspor’la Osmanlıspor’un stadında karşılaşan Beşiktaş, rakibini 3-2 yenip
moral depolamıştı.Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı: Beşiktaş, geçen sezonda; Karabük, Konya, Sivas ve Elazığ maçlarına Kasımpaşa’da
çıkmış, 8 puan toplamıştı.Atatürk Olimpiyat Stadı: Geçen dönemdeki iç saha maçlarına Olimpiyat’ta çıkan Kartal, bu yıl da Avrupa mücadelelerini burada oynayacak.

 

FANATİK

Yorumlar (0)