İşte Fikret Orman’ın getirdiği yasaklar

Başakşehir maçında yaşanan puan kaybı, Başkan Fikret Orman'ı bir hayli sinirlendirdi. Şampiyonluk yolundaki en ufak hataya izin vermemek adına ipleri eline alan başkan, takımın motivasyonunu düşünerek yasaklar listesi hazırladı.

FUTBOL 10.04.2015, 09:59
1295
İşte Fikret Orman’ın getirdiği yasaklar

Şampiyonluk yarışında kayba tahamülü olmayan Beşiktaş, geçtiğimiz hafta İstanbul Başakşehir karşısında hiç beklemediği bir puan kaybı yaşadı. Zirve yarışında Galatasaray’ın 3, Fenerbahçe’nin ise 1 puan gerisine düşerek üçüncü sıraya gerileyen Siyah-Beyazlılar’da duruma el atan Başkan Fikret Orman, şampiyonluk yarışından kopmamak adına bir dizi kararlar aldı. 

Son 8 haftada oyuncuların moral ve motivasyonunun bozulmamasını isteyen Orman, birbirinden önemli tedbirler içeren listesini kulüp bünyesinde bulunan herkese açıkladı.

İşte Fikret Orman’ın getirdiği yasaklar;

1-Takım yöneticileri, sadece Beşiktaş ile alakalı açıklama yapacak. Rakipler, Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler konusunda asla konuşulmayacak.

2-Takımdaki geleceği sürekli medyanın gündemini işgal eden Hırvat hoca Slaven Bilic ile yönetim kanadı, medya önünde hiçbir şekilde açıklama yapmayacak. 

3-Kadroda olsun ya da olmasın, futbolcular maç sonu sadece oynanan maçla alakalı sorulara cevap verecek. Hiç kimse bu çerçevenin dışına çıkan söylemlerde bulunmayacak. 

4-Takım bünyesinde bulunan herkes, özel yaşantısına eskisinden daha çok özen gösterecek. Kulüp içi disiplin talimatlarının dışına hiçbir bahaneyle çıkılmayacak. 

5-Antrenmanlarda ya da kamp döneminde teknik heyet ve futbolcuların birinci dereceden yakınları dahil olmak üzere tesislere misafir kesinlikle kabul edilmeyecek.

Yorumlar (4)
Hakan 6 yıl önce
Selam fikret başkan!!! bu yasaklar sezon sonu mu aklına geldi??? Devre arasında adam gibi tecrübeli 3 tane futbolcu alsaydın Şampiyonduk!!!!
MeRt 6 yıl önce
Kimse Biliç'e laf etmesin...Fiko devre arasında aldığı adamların yerine sakat olmayan sürekli oynayabilecek tecrübeli adamlar alsaydı ikincinin 7 puan önündeydik...
tekin 6 yıl önce
ey fikret orman bu kulube yapacağın yegane iyilik kendini yasaklamandır.gittiğin gün bayramımızdır.
PASCALL 6 yıl önce
ARKADAŞLAR HAKSIZLIK YAPMAYIN BAŞKANA.. ADAM KİMSENİN YAPMADIĞINI YAPTI... STADI YAPTI... BAŞKAN NAPSIN... BİLİÇE TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ.. RUHSUZ KAPASİTESİZ VASIFSIZ FUTBOLCULARA.. FUTBOLUMU ÖĞRETSİN... BUNLAR ALDIĞI PARANIN KARŞILIĞINI VEREMEYENLER... ŞAMPİYONLUKMUŞ BEŞİKTAŞMIŞ... UMURUNDA DEĞİL BUNLARIN... LİG BİTMİŞ BUNLAR İÇİN.. YAZIKLAR OLSUN...