İşte bonservis bedelleri

Beşiktaş 'ın iki yıldızını avrupa kulüpleri takibe aldı. Siyah-beyazlı yöneticiler Gökhan Töre ve Demba ba'nın fiyatını belirledi.

FUTBOL 05.03.2015, 12:12
2923
İşte bonservis bedelleri

Futbolda kaleciysen kurtardığından, defans isen tuttuğundan, orta sahaysan servisinden ve yönetiminden (liderlik), kanatsan uçurduğundan forvetsen uçtuğundan para kazanırsın… Bu genel değerlendirmeyi özele indirgeyip Beşiktaş’ın kapısından içeri giriyoruz… Şu anda Avrupa’da son 16 takım arasına kalan lig yarışında ise potada kalan Kara Kartal’da tutanlar değil ama uçanlar ve uçuranlar ön planda… Tabii ki bu isimler de tartışmasız Demba Ba ile Gökhan Töre… Avrupa devleri takibe aldı yönetim ise etiket fiyatını belirledi: 20 MİLYON EURO… Bir anlamda Galatasaray’ın Sneijder tarifesini çekti… Gökhan Töre'nin bonservisi ise 12 milyon euro olarak belirlendi. 

6 MİLYON EURO'YA GELMİŞTİ

Ve geçelim golcülerin babası Demba Ba’ya… Chelsea’den gelen 29 yaşındaki Senegalli oyuncu ile 2018 yılına kadar mukavele yapıldı… Yıllık 2.5 milyon Euro garanti kazanıyor… Kısa sürede Beşiktaş’a ve Türkiye’ye alışması ve taraftarın bağrına basması Baba’nın performansını da pozitif anlamda etkiliyor… Sadece sahadaki oyunuyla değil aynı zamanda ağabeyliği ile de gençlere örnek bir model oluşturuyor.

4 MİLYON EURO'YA GELMİŞTİ

Rubin Kazan’dan kiralanan ve geçen sezon sergilediği performansla göze giren Gökhan Töre, 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek alındı… Özeli biraz olaylı olduğu için bu ücreti tartışılan Töre şu anda tüm bunları silmiş ve işine odaklanmış durumda… Ve performansı da tavan yaptı… Yıllık 1.4 milyon Euro garanti ücret alan ve 5 yıllık mukavelesi olan Töre özellikle Jose Mourinho’nun takibinde…

Kaynak: Millet

Yorumlar (4)
fatih 6 yıl önce
tabiiki ederini bulan oyuncu satılmalı yoksa elde patlar ama şahsi görüşüm şu an teknik heyet dahil herkes yeni stadda oynamayı sonuna kadar hak ediyor kim kimi istiyorsa 2016 dan önce satılmasın
aslanavcisi 6 yıl önce
gökhan töre gibi bir değere 12 milyon euro az hele mourinhonun takibe aldığı bir adam en az 16 milyona satılır. 16 dan aşağısı kabul edilemez bence..
Galli 6 yıl önce
Töre ve Demba yı yeni stadda izlemek istiyoruz.
murtega 6 yıl önce
Töre portoda olsa değeri en az 30-40 milyon euroydu.12 milyon çok çok az.Ucuza gidecek bir oyuncu değil,böyle fırsatlar her zaman ele geçmiyor iyi değerlendirmek lazım.