İşte Beşiktaş'ın transferdeki sırrı

Beşiktaş Yönetimi transferde hata yapmamak için kılı kırk yarıyor.

FUTBOL 10.01.2015, 09:31
2834
İşte Beşiktaş'ın transferdeki sırrı

Demba Ba ve Sosa transferleriyle yabancı transferinde büyük başarı elde eden Beşiktaş Yönetimi’nin, devre arasında da aynı başarıyı yakalamak için adeta gizli istihbarat servisleri gibi çalıştığı ortaya çıktı.

Yabancı transferinde işini şansa bırakarak kulübün parasını sokağa atmak istemeyen yöneticiler bu konuda ilginç stratejiler belirledi. Dış transferde yapılan planlamalar çerçevesinde kulübün resmiscoutlarının yanı sıra yurt dışındaki gönüllü scoutlardan da gelen futbolcu isimlerini bir havuzda toplayan Beşiktaş Yönetimi, ilk etapta İzleme Komitesi’nden üç kişiyi farklı tarihlerde oyuncuları seyretmeye gönderiyor.

Bu üç resmi scout elemanlarından birbirlerinden habersiz şekilde ayrı ayrı raporlar alan siyah - beyazlı yönetim, daha sonra İzleme Komitesi Başkanı Fikret Demirer’i onay için görevlendiriyor. Beşiktaş Yönetimi, onay alınan oyuncuyu ise son kez Slaven Bilic’e izlettiriyor.

Düğmeye basıldı

İzleme Komitesi ve Bilic’in onayını alan yönetim, daha sonra kendisi devreye girerek belirlenen oyuncunun yaşadığı şehirdeki Türkler ile temasa geçiyor ve futbolcu hakkında istihbarat topluyor. Şehirdeki lüks restoran sahipleri, taksiciler ve gece hayatı sektöründeki çalışanlarla da temasa geçerek bilgi alan Beşiktaş Yönetimi’nin, futbolcunun bu aşamayı da geçmesi halinde transfer için düğmeye bastığı vurgulandı.

Milosevic ve Sosa gibi isimleri de bu şekilde transfer eden siyah - beyazlı yönetimin, bu istihbaratlar sayesinde gece hayatını çok seven ve karakterleri Beşiktaş’a uymayan bazı oyuncuları, transfer listesinden çıkardığı öğrenildi.

(Milliyet)

Yorumlar (13)
Ahmet Özgür 6 yıl önce
Söylenecek tek söz var,Beşiktaş yıllar sonra iyi yönetiliyor arkadaş,burası kesin..
marco 6 yıl önce
son zamanlarda yapılan transferlere baktığımızda hep işimize yarayan kaliteli futbolcu aldılar, hemde hepsinin toplam maiyeti bir tabata etmedi.
ufuk 6 yıl önce
Kulup neymisde haberimiz yokmus C.I.A. gibi calisiyomus
ali murat vural 6 yıl önce
futbolu yönetenler futbolun icinden gelmedikce hicbirzaman o kulüp iyi yönetilmiyordur ... hele ki demokraside devletin baskisina boyun egen ve bunun icinde taraftarini satan bir yönetim hicbirzaman kulübü iyi yönetemez ... stad yapmis kupa kazanmis bunlar duble yol hikayelerine benzer 2014 yilinda bunlari yapmazsan gülerler adama ! kulüp kesinlikle yüzde yüz iyi yönetilmiyor hatalar cok ! dogru isleri gölgede birakiyor !
Ahe 6 yıl önce
Ya bi bırakın allahaskına
Gökhan töre yi kim aldı
Gecın bunları inşallah iyi çıkar
Fatih 6 yıl önce
ali murat mural elbette hatalar çok ama hataları tecrübe yaşaya yaşaya bu yönetim azaltmaya başladı ilk geldiklerinde dentinho niang gökhan süzen bunlar fos çıktı escude falan oda öyle ama sonra bu durum sosa demba ba (kronik sakat iddiaları biraz gündemi meşgul etti ama öyle değil) miloseviç transferleriyle yerini isabetli transferlere bıraktı yanlışları iyice azaltıp sürekli doğru iş yapmaya başlayan bir yönetim var dolayısıyla burada yönetime destek şart demişsinki futbolun içinden gelen biri olmazsa doğru yönetim olmaz lan olum ünal aysalın adını gs ye başkan olmadan önce duymuşmuyduk hayır adamın mesleğini araştırdım normal büyük bir firma sahibiymiş aslen ama gs zor durumdayken başkan olayım başkanlık nasıl yapılırmış göstereyim dedi ve 3 yılda yaptıklarını gördük yani illaki bu iş temelden gelecek diye bir gelenek yok eğer işini isabetli yerli yerinde yapıyorsan kimse sana bu işi önceden yapmışmı diye sormaz
ali buluç 6 yıl önce
her konuda olduğu gibi spor ve futboldada kişi ve kurumlar karakterlerine,kan uyumlarına göre hareket etmek zorundadırlar.bjk nin en başarılı olduğu dönemlere bakın genç ve gelecek vaadeden isimleri kadrosuna katıp onlara sabrederek başarıyı yakalamıştır(metin,ali,feyyaz,ilhan mansız,tümer metin gibi).ne zaman bjk rakipleri olan fb ve gs gibi astronomik ve yıldız transferler yaparak başrı geleceğini zannetmiş ve bu transferleri yapmış klüp batma noktasına gelmiştir.yıldız transferleri fb ve gs ye uyabilir ama bjk nin vücuduna aykırı onun için bu yol doğru bir yoldur
be_wild 6 yıl önce
ali murt vural gibi salaklar taraftar profilini oluşturuyorsa başarı zordur.takım kaybetsinde siyasi slogan atanlarıda gördük.ben fanatik siyasi görüşüm var ama hiç bir zaman kulübümle yanyana getirmedim.mesela ismet inönüden nefret eden biriyim ama herkesten çok bağırmışımdır gür bağımışımdır burası inönü burdan çıkış yok.siyasi görüşüne beşiktaş ile alakalı yerlerde paylaşanlar defolup renkli tutsun.beşiktaş kulübü evrenseldir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın