İşte 2016 Model Kartal

Yönetimle bir araya gelen Hırvat hoca, yeni sezon izleyecekleri transfer politikasını belirledi.

FUTBOL 31.01.2015, 03:05
1159
İşte 2016 Model Kartal

Beşiktaş’ın hocası, “Elimdeki kadroyla Arsenal ve Tottenham gibi takımlar karşısında inanılmaz oynadık. Şimdi bu çocuklar geçen seneye göre artık çok daha tecrübeliler. Şampiyon olursak Devler Ligi için Demba Ba kalitesinde bir golcü, hem sağda, hem de solda kullanabileceğimiz bir kanat oyuncusu bize yeter” dedi.

Devre arası Alexander Milosevic, Daniel Opare ve Tolgay Arslan’ı transfer ederek kadro kalitesini daha da üst seviyelere çeken Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Slaven Bilic ile bir araya geldi, gelecek planlarını belirledi.

Yeni sezonda yabancı kontenjanının değişecek olması nedeniyle bir ön görüşme yapan yönetim, Hırvat hocadan nasıl bir politika izleyecekleri konusunda fikir aldı. Milosevic, Opare ve Tolgay’ı transfer ettikleri için yönetime teşekkür eden Slaven Bilic, “Hem kadroyu koruduk hem de natiflerimizi artırdık. Aldığımız isimler takıma uyum sağlarsa yaz transfer döneminde çok zorlanmayız. Bir iki transfer bize yetebilir” diye konuştu.

Golcü olabilir

Takımın şampiyon olması durumunda Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılması nedeniyle Demba Ba kalitesinde bir golcü transfer edilebileceğini söyleyen Hırvat hocanın, “Elimdeki kadroyla Arsenal ve Tottenham gibi takımlar karşısında inanılmaz oynadık. Şimdi bu çocuklar geçen seneye göre artık çok daha tecrübeliler. Opare ile Milosevic’in durumuna göre hareket ederiz. Eğer Opare ve Milosevic’ten istediğimiz verimi alırsak savunma hattına transfer gerekmez. Bunun dışında her iki kanadı kullanabilecek bir kanat oyuncusu yeni sezonda işimize yarayabilir” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Yabancı şart değil

Sezonun kalan haftalarında takımın göstereceği performansın da transfer politikasını belirleyeceğini dile getiren Bilic’in “Yabancı sınırına esneklik getirildiği için mutlaka yabancı oyuncular alacak değiliz. Avrupa liglerinde top koşturan çok yetenekli Türk oyuncular var. Gökhan, Tolgay, Oğuzhan, Kerim ve Olcay gibi genç yetenekler bulduğunuz sürece bu oyunculara kapımız tabi ki açık” şeklinde konuştuğu bildirildi.

Yorumlar (6)
jeremi menez, ibarbo. kaboul. 6 yıl önce
bunları alalım en fazla 15 milyon euro dur
fatih 6 yıl önce
yeni sezon planları arasında sen olacakmısın aceba hoca yönetimle yeni sezon planlarını yapıyorsun ama bu renkli medya renkli hakemler yüzünden gene 3. olunursa seninde şansın yok bide transferlerde yapıldı tek forvet tek forvet artık çift forvete geç tolgay 2 yönlü oyuncu 4-4-2 çok rahat oynarsın 3. lüğün bu sene senin için bahanesi yok
marco 6 yıl önce
fatih 10. da olsak şampiyonda olsak bilic kalmalı
ahmet a. 6 yıl önce
eğer bunları gerçekten söylemişse saçmalamış. ama muhtemelen masa başı haberidir. mevcut beklerle (sağ-sol as-yedek hepsi) şampiyonlar liginde hiçbir şey yapamaz bu takım.
fatih 6 yıl önce
rakip seçen arsenale karşı oynattığı cesur futbolu gs ve fb ye oynatamayan korkaklığını futbolcularada yansıtan ve bu durumun derbi kaybına yol açan bir hocamız var derbi kazanması için yerli antrenör getirelim diyor yöneticiler onuda istemiyor bu böyle gitmezki ama hocanın adının henüz derbi kazanamadı olarak anılması beni fazlasıyla huzursuz ediyor
ogun 6 yıl önce
masa başı haberi dikkate alınmaz