İnönü Stadı Park Oldu

Dolmabahçe Sarayı'nın önündeki 'resmi' saray otoparkı dolunca önünde otomobil kuyrukları oluşuyor. Bunu fırsat bilen değnekçiler ise eski Beşiktaş İnönü Stadı'nın inşaatını otopark olarak kullanıyorlar. Resmi otoparkta saati 4 lira olan otopark ücretini değnekçiler saati 10 lira olarak alıyor. Civardaki polisin ise olaydan haberi yok.

FUTBOL 01.09.2014, 14:54
İnönü Stadı Park Oldu

Dolmabahçe Sarayı’nda şok… Dolmabahçe Sarayı’nı gezmek için otomobiliyle saraya gelen vatandaşlar sahilde bulunan otoparkın dolu olmasından dolayı kapıda uzun kuyruklar oluşturuyor. Bunu fırsat bilen ‘değnekçiler’ ise otopark önünde bekleyen arabalara yaklaşıp “İleri de bir otoparkımız var sizi oraya alalım” diyorlar. Gösterdikleri otopark olan yer ise sarayın otoparkının hemen karşısındaki eski İnönü Stadı’nın önü. Değnekçiler inşaatı fırsat bilip stadın önünü otopark yapmışlar.

Normal koşullarda Milli Saraylar’ın otoparkında 1 saat park etmenin bedeli 4 lira. Fakat sarayın önünden otomobilleri alanlar saatine 10 lira alıyor. Verdiğiniz para karşılığında ise ne makbuz ne de başka bir şey alabiliyorsunuz. 

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz saray yetkilileri “Bizim sarayın başka otoparkı yok. Bu yapılan yasal değil” açıklamasında bulundu. Dolmabahçe Sarayı’nın hemen önünde bulunan trafik polisleri ise yapılan ‘değnekçilik’ faaliyetinden haberdar değil. Polisle görüştüğümüz zaman kendileri olayı araştıracaklarını böyle bir durumdan haberdar olmadıklarını söylediler. 

Kaynak: Hürriyet

Loading...
Yorumlar (4)
doruk 5 yıl önce
vay anasını istanbulda değnekçi muhabbeti sanki ilk defa başlamış gibi saçma sapan, beşiktaşla alakası olmayan bir haber.
Qnr 5 yıl önce
Polıse bak haberımız yok dıor ulan acık acık bızde ordan cayımızı corbamızı alıoruz desenıze.
hayrullah 5 yıl önce
şu vale bozuntuları her yerde baş belası.. isparkı da işgal ediyor mafya bozuntusu soytarı tipler..
Necmi 5 yıl önce
Bu kumes gibi yer sonunda otopark olacak zaten ormanin birsey yapacagi yok.bu kadar ufak stad olmaz, otopark olsun besiktasa gelir getirsin!