İmha planı hazır!

Şenol Güneş, talebelerinden rakibin kanatlarına baskı yaparak çizgiye inmelerini ve ortalarla gol aramalarını istedi...

FUTBOL 22.09.2017, 03:22 23.09.2017, 11:37 kartalbakışı.com
1489

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe'yi imha planını hazırladı…

Tecrübeli çalıştırıcı, oyuna hızlı başlayıp, rakibi kendi ceza sahası içinde abluka altına almayı ve bulunacak erken bir golle skor üstünlüğünü yakalamayı hedefliyor. İki gündür taktik antrenmanlarda takıma bu felsefeyi benimsetmeye çalışan Şenol Güneş, talebelerine doksan dakika tam konsantrasyonla mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

***

ÖNE GEÇİP HATAYA ZORLAYALIM

Hafta boyunca F.Bahçe'nin maçlarını izleyen Güneş, ezeli rakiplerinin kanatlarına baskı yapılmasını, çizgiye inilmesini ve ortalarla gol aranmasını da istedi… Futbolcularıyla özel bir görüşme yapan Şenol Güneş'in, "Mutlaka ilk golü atan taraf biz olmalıyız… Öne geçersek Kadıköy'de rakip üzerinde büyük bir baskı oluşur. Bu da onları hataya zorlar. Hatalardan faydalanıp, sonuca daha rahat gidebiliriz" dediği öğrenildi.

***

MEDEL FORMAYI KAPTI

Beşiktaş'ta Tosic'in cezası bitti ancak ilk 11'deki yeri tehlikeye girdi. Teknik direktör Şenol Güneş, dünkü antrenmanın büyük bölümünde stoper mevkiinde Gary Medel'i denedi. Şilili yıldızın savunmanın göbeğinde Pepe ile birlikte görev yapması bekleniyor

***

ADRİANO YETİŞMİYOR

Konyaspor maçında sol baldır adalesi zarında mikro yırtık meydana gelen Adriano'nun Fenerbahçe derbisine yetişme ihtimalinin zor olduğu belirtildi. Sol uyluk arka adalesindeki sakatlığı geçen Oğuzhan'ın ise oynayabileceği açıklandı.

***

Kaynak: Sabah / Fatih Doğan

Yorumlar (0)