Her şeye rağmen kayıpsız

Cem Dizdar, Torku Konyaspor-Beşiktaş karşılaşmasını değerlendirdi...

Her şeye rağmen kayıpsız

Hleb ve Rangelov’un da bulunduğu beş oyuncunun Konya kadrosuna alınmaması maçın Beşiktaş açısından hafif geçeceği yanılsaması yarattı. Yanılsama diyorum, çünkü Beşiktaş attığı gole kadar ‘burnunu dışarı çıkaramadı.’ Çünkü koşan, kovalayan Konya, Veli-Atiba üzerinde baskı kurup topun uygun alanda Sosa’ya geçmesini engelledi.

 

Beşiktaş için tek seçenek Demba Ba’ya atılacak yüksek toplar olacaktı, o da olamadı. Ancak gol böyle bir toptan geldi. Gerçi golü bir hazırlığa değil, Djalma’nın İsmail ile girdiği omuz omuza mücadelede Halis Özkahya’nın faul kararının yarattığı ‘şaşkınlık anı’na bağlamak gerek. Beşiktaş ‘gergin ve agresif oyuncusu Gökhan Töre’ ile golü buldu. Gol öncesi verilen faul kararı o kadar kafalarda kalmıştı ki, her gole çocuklar gibi sevinen Bilic, yedek kulübesindekilerin bile sevincini engelledi. Çok pas yaparak topu kendinde tutan ancak rakip ceza sahası içinde o denli etkili olamayan Aykut Kocaman takımlarının tipik sıkıntılarını yaşıyor Konya. İkinci yarıda ilk yarıdaki eforuna çıkamayınca oyun Beşiktaş’ın istediği ritme indi.

 

 

Ancak girdiği pozisyonlar açısından hayli yüzdeli sayılabilecek bir seviye tutturan Beşiktaş, Sosa’nın golüyle gelen iki farka rağmen topu önde tutamayınca iş yine sıkıntıya girdi. Takımın zayıf karnı, sağ ve sol beklerin sıkıntı yaratması yüksek ihtimaldi.

 

İsmail-Motta değişikliği sola çare oldu gibiyse de Serdar Kurtuluş’un dengesiz müdahalesiyle gelen penaltı maçı da bir sonra ki karşılaşmayı da zora soktu. Son haftalarda anlaşılamaz bir gerginlik içinde oynayan Atiba kendini yok yere attırdı. Bu nedenle Beşiktaş, Galatasaray karşısında en sağlam hattından mahrum çıkacak sahaya! Yine de Gökhan Töre’nin tehditkar tarzı, Tolga’nın yaydığı güven, Olcay’ın çalışkanlığı, hayli eksik Konya karşısında maçın kayıpsız bitirilmesine yetti...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Sar
Mustafa Sar - 4 yıl Önce

Kaleci Tolga İnsan olarak on numara ... Ancak kaleciliği için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kalede güvenli durmuyor. Sanki emanet duruyormuş gibi bir havası var. Halbuki ceza sahasının kralı benim demeli tavır ve davranışlarıyla.

Bahri Doruk
Bahri Doruk - 4 yıl Önce

Bence Atiba ve Veli tamamen yüksek ücretli kontrat'a konsantre olmuşlar.Yani;bu iki topçu'dan artık Beşiktaş'a yarar gelmez.Yönetim;takım içindeki ücret dengesini bu 2 topçu lehine değiştirme gafletini gösterirse Beşiktaş'ı zor günler bekliyor.

Taraftar
Taraftar - 4 yıl Önce

Bu kadar şerefsizliğe rağmen lideriz..

asabi
asabi - 4 yıl Önce

bence berbat bir yazı olmuş. penaltı sanki serdarın hatasıymış gibi yazmışsın be yazar cem. yazını beğenmedim.

bulent akel
bulent akel - 4 yıl Önce

bjk yonetımı yıne becerıksızlık orneğı vererek iç transferı çıkmaza soktu.bu adamlarla hazıranda sozleşme yenılenmelıydı.veli ve atıba yuksek ucret kaygısında.evet cenk tosuna haylı yuksek para oduyoruz oğuzhan da aynı durumda...atıba ve veliye de değerlerının ustunde para teklıf ettık.adamlar çocuk gıbı mızıkçılk edıyor.veli ve atıba koşan savaşan çapalar.g.tore oğuzhan ince işler yapan cenk tosun da golu atan ...elbette fazla almalı.ama bu iş tamamen yonetımın işi...