Her şey bir üst tur için...

Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş, Porto karşısında gruptan çıkma hedefine ulaşmaları gerektiğini söyledi, “Hiçbir bahane istemiyorum. İşinizi iyi yapın ve tarihe geçin” dedi.

FUTBOL 20.11.2017, 09:02 20.11.2017, 23:02 kartalbakışı.com
396
Her şey bir üst tur için...

Şampiyonlar Ligi’nde yarın Porto ile tarihi bir maça çıkacak olan Beşiktaş’ta, yönetim ve teknik heyet motivasyon turlarına başladı. Özellikle kariyerinde ilk kez gruptan çıkmak isteyen Teknik Direktör Şenol Güneş’in çok temkinli olduğu ve oyuncularına sık sık uyarılarda bulunduğu aktarıldı.

***
 
Siyah-beyazlı hocanın, “Bu maçta hiçbir bahane istemiyorum. İşinizi iyi yapın ve tarihe geçin” ifadelerini kullandığı belirtildi. Monaco-Leipzig maçına takılmadan kendi işlerini görmeleri gerektiğini kaydeden Güneş, Porto karşısında takım oyununun öne çıkarılmasını istedi. Bu karşılaşmada hiç kimsenin bireysel futbola yönelmemesi gerektiğini dile getiren başarılı hoca, yardımlaşmanın en üst seviyede yapılması talimatını da verdi.

***
 
Tarihi prim hazırlığı

Teknik heyetin yanı sıra yöneticiler de maça büyük bir ciddiyetle yaklaşıyor. Siyah-beyazlılar gruptan çıkılması halinde takıma tarihi bir prim vermeye hazırlanıyor. Yönetimin prim miktarını belirlemediği ve hedefe ulaşılması durumunda soyunma odasında rakamın oyuncularına duyurulacağı öğrenildi.

Bu arada Porto kafilesi dün akşam saatlerinde İstanbul’a gelirken, sakatlıkları bulunan oyuncular Marega, Soares ve Otavio kadroya alınmadı. 

***

Kaynak: Milliyet / Serdar Sarıdağ

Yorumlar (0)