Hedefte o var! Kriz...

Beşiktaş'ta kalecilerin son dönemde yaşadığı sakatlıklar sonrası oklar Kaleci Antrenörü Jose Sambade'ye döndü. Yönetim İspanyol çalıştırıcıdan rapor istedi.

FUTBOL 23.03.2015, 17:11
2441
Hedefte o var! Kriz...

Beşiktaş'ta son dönemde kalecilerin sık sık sakatlık yaşaması ve performanslarındaki düşüşün ardından gözler Kaleci Antrenörü Jose Sambade'ye çevrildi.
 
Son oynanan Fenerbahçe derbisinde Tolga Zengin'in ilk yarıda sakatlanması, Cenk Gönen'in ise adalesinde yırtık olduğu için kadroda olmaması nedeniyle maç sonuna kadar kaleyi Günay Güvenç korudu.

 
Yönetim, kalecilerin özellikle bu sezon sık sık sakatlanması ve performanslarındaki düşüşün nedenlerini masaya yatırmaya hazırlanıyor. Kaleci Antrenörü Jose Sambade'den geniş kapsamlı bir rapor isteyen Futbol Komitesi, Tolga, Cenk ve Günay ile görüşmeler yapacak.

2 sezon önce Deportivo La Coruna'dan transfer edilen Sambade, farklı antrenman teknikleri ile dikkat çekmişti. Kalecilerin performanslarının artması ve genç kalecilere temel eğitimi konusunda çalışmalar yaptıran Sambade beklentileri karşılayamadı.  Göreve başladığı dönemde takımın 3. kalecisi olan Emre Metin, kiralık olarak Bayrampaşaspor'a gönderildi. Son iki yıldır kadroda yer alan Tolga Zengin, Cenk Gönen ve Günay Güvenç'in performanslarında da olumlu yönde bir gelişim sağlanamadı. 
 
Bu durum İspanyol antrenörün antrenman metodlarının da sorgulanmasına neden oldu. Futbol Komitesi, yaşanan sakatlıklarda antrenman tekniklerinin etkisinin olup olmadığını da araştıracak. Konu ile ilgili sağlık heyetinden de rapor isteyecek olan yönetim, Teknik Direktör Slaven Bilic ile de bu konu hakkında görüşecek. Hırvat teknik adamın Sambade konusunda olumsuz rapor vermesi halinde 1 yıl daha mukavelesi bulunmasına rağmen İspanyol antrenör ile yolların ayrılması gündeme gelebilir.

Yorumlar (10)
gururlan 6 yıl önce
kovun bu adamı seneye ıyı bır kalecı ve savunmacı bır de baya natıf fforvet gerek bılıcın necıp ısrarı avrupa ve derbıde facıa oldu
SENCER 6 yıl önce
profosyonel bakış açısı ile sambade çok doğru bir hamleydi ancak hesap edilemeyen 3 kalecide türk ve üçüde olçukça duygusal. Bizim türk futbolculara GAZ verip oynatacak antrenörler lazım. Hiç sevmem ama fatih terimin yaptığı gibi, teknik yok taktik yok, ama ver çoşkuyu parçalasın çocuklar viyanayı misali.
şerafet kocasoy 6 yıl önce
sambade yi göklere çıkardılar.kaleciler degaj yapmayı bilmiyor. nası çalışıyor bunlar.
MKA 6 yıl önce
sambadde çok iyi bir refleks-reaksiyon geliştiricisi,ama özellikle günay'ın uzaktan şutlarda adımlayıp sıçrama,cenk'in hava topları,tolga'nın da konsantrasyon sorunu var ve sambade bunları düzeltemedi!
Fatih 6 yıl önce
aaaaaah ah bu yönetimde zerre akıl olsa cordobayı getirir bu kim la ispanya liginde 70 gol yemiş takımın antrenörü bize oscar cordoba gelecekki 3 kalecimiz hatta emre metinle 4 kalecimizde TR nin en iyi kalecisi olsun
karakartal 6 yıl önce
BİRİ DE CIKIP SAKATLIKLARIN NEDENİ DOKTOR DEMİYOR YA BEN DE BUNA SASARIM
antalyalı çarşı 6 yıl önce
haberler içeriden çıkmaya devam ediyor. haber fanatikse yaptıranlar kesin sağlık ekibindendir. bir yere yazın.
Taraftar 6 yıl önce
Cenk de Tolga da çıtkırıldım,antrenör naapsın 30 yıldır Bako'dan başka istikrarlı kaleci gelmedi...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın