Hatasıza yakın!Talihsizlik

Mehmet Demirkol, Lokomotiv Moskova-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

 Beşiktaş savunmada maç boyunca tek bir hata yaptı. Sosa saçma/lakayt bir bir pasla kaptırdı. Yapılan ortada Ersan altı pas içinde rakibinden uzak kalınca Maicon golü yaptı. Şenol hoca hemen Sosa’yı oyundan çıkardı, elinde güvenilir stoperi olsa Ersan’ı da çıkarabilirdi. Bunun dışında savunmada sıfır hatayla oynadılar. Sadece uzak şut imkanı verildi diyebiliriz. Bu oyunda özellikle Beck’in tecrübesi ve İsmail’in 

çok iyi oyunun payı vardı. Gökhan ve Quaresma’ya yakın durdular. Onların da savunmaya katkıları iyidi. Beşiktaş maç boyunca iyi durdu.

Talihsizlik


Eksik kalan Gökhan Töre’nin rakip eksik kaldıktan sonra sahada olamayışıydı. Şenol hoca bunu tahmin etse maç boyunca kalabalıklardan sadece 46’da bir kez Podolski’nin bir gün önce gol yaptığı pozisyonun aynısında kurtulabilen ama Alman oyuncu kadar iyi bir şut çıkaramayan Töre’yi oyunda tutardı kuşkusuz. Corluka’nın kırmız kartı sonrası Beşiktaş’ın orta sahada bir kişi fazla olma şansını kaçırması talihsizlikti. Sayısal üstünlükten hücum yönünde uzun süre yararlanamadılar. Daha yeni oyuna girmiş Cenk’i çıkarmak olası değildi. Gomez de hele attığı golden sonra kulübeye gitmezdi. Şenol hocanın oyuna dokunmaması bu anlamda anlaşılabilirdi.

Beraberlik bir kazanç...


Ancak Beşiktaş savunmayı iyice ileri çıkarak 85’ten sonra istenen seviyede olmasa da baskı yaratabildi. Kalabalık savunmaya karşı iş yapabilecek Kerim’in Qurasma yerine oyuna girmesi de Portekizli’nin yüksek eforla iyice yorulması sonrası mantıklıydı. Hücumda organizasyonların sadece Oğuzhan’a kalışıysa poziyon üretimini minimumda tuttu. Çünkü onlar da Beşiktaş gibi çok az hata yaptılar.  Beraberlik bir kazanç ancak bu oyun ve kırmız karttan sonra bu hatasız savunmanın daha fazlasını alabileceğini görmek biraz sıkıcı oldu.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 03:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
AMİP
AMİP - 4 yıl Önce

SOSA BEŞİKTAŞIN EL FRENİDİR.KAYBETTİĞİ TOPLARIN HADDİ HESABI YOK.İLERİYE DÖNÜK OYNAYAMAYINCA HEP GERİYE ÇALIŞIYOR.ADAMIN KORNER KULLANACAK GÜCÜ YOK.FRİKİKLERİ TAMBİR FİYASKO.KEŞKE ARJANTİNE SATILSAYDI.ELİMİZDE KALACAK MALESEF.

Balkır
Balkır - 4 yıl Önce

Hatasıza yakın oynadık öyle mi? İsmail Köybaşı denen insan nüsvettesinin ayağına gelen her topta yüreğimiz ağzımıza geldi. Onun olduğu mevkiye 4 şeritli yol yaptı adamlar beee. ettiğimiz küfrün haddi hesabı yok. Gökhan Töre de aynı şekilde. Artık birilerinin Gökhan'a çalım atmayı beceremediğini söylemesi gerekiyor. Aldıkları parayı haketsinler birazcık...