Hakemlerin hata oranı fazla

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, bu sezon hakemlerin hata oranının fazla olduğunu söyledi.

Hakemlerin hata oranı fazla

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, NTVSpor’da katıldığı programda yaptığı açıklamada, hata yapan hakemlerin ceza aldığını belirterek, "FenerbahçeBeşiktaşGalatasaray maçlarında hata yapıp da ceza alan çok arkadaş var. Diğer takımların maçlarında da aynı hatayı yapanlar cezaya giriyor" dedi.

Geniş bir kadroya sahip olmadıklarını kaydeden Namoğlu, "Deneyimli, geniş kadro olsa ceza oranını artırabilirsin. Eldeki kadro maalesef 2-3 haftalık cezalarla geçecek şekilde. Geniş kadro ancak UEFA’da var. Ülkemizde deneyimli hakem arkadaş az. Her hata yapana maç verme, yöneticiler ’bunu kes at’ diyor. Aydan mı getireceksin?" diye konuştu.

Hakemlerin yaptıkları hataların ardından pozisyonlara fazla takıldığına dikkati çeken Namoğlu, şunları söyledi:

"Hata olsa dahi o pozisyon geride kalmalı. Üniversitedeki hocalardan yararlanıp bir çalışma içine giriyoruz. Sezon boyunca bu tip baskılara karşı, vücudun direnmesiyle ilgili yardımlar alacağız. Geçmişte de yapılmıştı. Aynı şeyleri deneyeceğiz."

Yusuf Namoğlu, MHK’nin eski başkanı Zekeriya Alp’in aksine haftalık açıklamaları kaldırdığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret YALÇINKAYALAR
Fikret YALÇINKAYALAR - 4 yıl Önce

YAZIK Kİ BEŞİKTAŞ LISIN EZDİRRDİN DİĞER TAKIMLARA KARŞI

Taraftar
Taraftar - 4 yıl Önce

Senin hakemliğini de biliyoruz ,özellikle derbilerde...

Seyyah
Seyyah - 4 yıl Önce

Anlatamadık galiba Namoğlu..Hakemlerin çok hata yapmasını tartışmıyoruz Niye bütün hataların Beşiktaş aleyhinde olduğunu tartışıyoruz..Sakın şans deyip kendini küçültme sadece sus,,biz ne demek istediğini anlarız..

ihtiyar
ihtiyar - 4 yıl Önce

FB maçındaki B.Yıldırım yönetimine 8,2 veren gözlemci İ.Kaplanı MHK ya sen almadınmı?traşı bırak demekki hiç bir şey değişmeyecek.

Kudret
Kudret - 4 yıl Önce

PENALTIbahçe'nin penaltıları sorgulansın!

yusuf
yusuf - 4 yıl Önce

Bu cuneyt her bjk gs macinda cok hata yapiyor bizi deli ediyor başka hakem ndn vermediniz gorevciler

durukan
durukan - 4 yıl Önce

sen belediye baskaniyken nasil bir cincon kuyrugu oldugunu biliyoruz biz hakemlerin neden besiktasa ilk hatalari yaptigini tartisiyoruz sen onu acikla yeterki