Güneş'ten oyuncularına olumsuz puan

Beşiktaş'ta, Teknik Direktör Şenol Güneş, oyuncularının performansına olumlu puan vermedi.

FUTBOL 07.09.2015, 11:24 07.09.2015, 11:27
571

 Milli arayı değerlendirmek için Torku Konyaspor ile önceki akşam hazırlık karşılaşması oynayan ve sahadan golsüz beraberlikle ayrılan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Şenol Güneş, oyuncularının performansına olumlu puan vermedi. 

Skorun çok önemli olmadığını kaydeden Güneş’in, “Hala kapalı savunmaları açma konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Ceza sahasına daha çok girmemiz lazım” ifadelerini kullandığı öğrenildi. 

Mario Gomez’e yeteri kadar orta gitmediğine dikkat çeken deneyimli hocanın, “Takım halinde hücuma çıkmamız yazım. Rakiple aranızda fazla boşluk bırakmayın. Sizden en çok istediğim şey pres yapmanız. Rakip oyunculara nefes aldırmayın. Bunu oynayacağınız tüm maçlarda istiyorum. Top daha rakibin ayağına gitmeden siz o futbolcuya baskı yapacaksınız” diye konuştuğu belirlendi. 

Futbolcularıyla yaptığı toplantıda rakip yarı sahadaki baskının artırılmasını da isteyen Şenol Güneş, “Hazırlık maçları dahil şu ana kadar oynadığımız tüm maçlarda bu presi sahaya yansıtamadık. İstediklerimi tam olarak yapamadınız ama iyi yoldayız. Bu konuda gelişim göstermek zaman alır. O nedenle daha fazla çalışmalıyız. Hala çok önemli eksiklerimiz var. Hepiniz benim için aynısınız. Çok çalışan daha çok şans bulur” dedi. 

(Milliyet)
Yorumlar (0)