Güneş'ten Beşiktaşlı futbolculara ültimatom

Şenol Güneş, Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynamak isteyen oyuncularına adeta ültimatom verdi.

 "Fatih Terim Stadı'nda oynamayı siz istediniz. Ben de istediğinizi kırmadım. Artık söz sizde. Çıkın ve gereğini yapın. Çaykur Rizespor ve Kasımpaşa maçlarında kayıp istemiyorum."


VODAFONE Arena'nın yapımı nedeniyle iki sezondur 'Stat stat' dolaşan Siyah-Beyazlılar, yarınki Çaykur Rizespor maçı ile yeniden Başakşehir Fatih Terim Stadı'na dönüş yapacak. Teknik Direktör Şenol Güneş, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamak istemesine rağmen oyuncular, "Başakşehir" diye diretti. Geçen sezon takımda olan futbolcular, "Hocam, Fatih Terim Stadı'nın ambiyansı çok daha iyi. Orada daha iyi motive oluyoruz. Olimpiyat Stadı'ndaki gibi rüzgâr da yok. Orada oynayalım" diyerek Güneş'e Başakşehir'i istediklerini dile getirdi.

DÖRT MAÇLIK ANLAŞMA VAR!..

Futbolcularını kırmayan tecrübeli teknik adam, yöneticilere "Rizespor ve Kasımpaşa maçlarını Başakşehir'de oynayalım" dedi. Yönetim de Başakşehir ile önceden yaptığı "4 maçlık" anlaşmayı devreye soktu. Ama Şenol Güneş, dünkü antrenman öncesi oyuncularına adeta ültimatom verdi. Tercübeli hoca, maç toplantısında "Fatih Terim Stadı'nda oynamayı siz istediniz. Ben de istediğinizi kırmadım. Artık söz sizde… Çıkın ve gereğini yapın. Rizespor ve Kasımpaşa maçlarında kayıp istemiyorum. Hatta önümüzdeki 4 maçı da kazanmanızı istiyorum" dedi.

FATİH TERİM STADI'NDA YENİLGİSİ YOK

Siyah-Beyazlılar, geçen sezon Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynadığı dört maçı da kaybetmedi. Üç kez ev sahibi olarak zemine çıkan Beşiktaş, Kasımpaşa (2-0) ve Akhisar'ı (3-1) mağlup etti. Başakşehir ile 0-0 berabere kaldı. Başakşehir'in ev sahibi olduğu karşılaşmada ise Siyah-Beyazlılar, sahada 2-1'lık galibiyetle ayrıldı.
 
BEŞİKTAŞ'IN BAŞAKŞEHİR'DE BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

Kasımpaşa: 2-0
Akhisar Bld: 3-1
Başakşehir: 0-0
Başakşehir (D): 2-1


KAYNAK: AKŞAM
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 03:03
YORUM EKLE