Güneş'in planı Ozi'ye bağlı

Planlarını genç yıldıza göre belirleyecek olan Şenol Güneş, kararını Oğuzhan'ın bugünkü son durumuna göre verecek.

 Beşiktaş'ın Başakşehir mücadelesinde oyun planı ve kadro şekillenmesi, takımın bu yılki yıldızı Oğuzhan Özyakup'a bağlı olacak. Teknik direktör Şenol Güneş, idmanda sakatlanmasının ardından bir süre dinlendirilen başarılı futbolcunun durumuna göre bir takım sahaya sürecek. Usta teknik adam, oyuncunun forma giyememesi halinde ya Quaresma'yı kesmemek için forvet arkasında oynatıp göbeğe Sosa'yı alacak ya da Sosa'yı ofansif olarak kullanıp Q17'yi sol kanada çekerek Olcay'ı yanında oturtacak.

Bir ihtimal Serdar-Necip

Güneş, Oğuzhan'ın oynaması halinde ise orta saha üçlüsünü, Ozi'nin Olcay'la daha iyi anlaşması nedeniyle Atiba- Oğuzhan ve önlerinde Olcay şeklinde oluşturacak. Bu durumda da Sosa kızağa çekilmiş olacak. Son ihtimal olarak da Atiba'nın Kanada Milli Takımı'ndan geç gelmesi ve Necip'in de yükselen formu nedeniyle tecrübeli hocanın Serdar-Necip ikilisine 'hazır olun' talimatı verdiği bildirildi. Oğuzhan'ın son durumu hakkında bugün doktorlardan bilgi alacak olan usta teknik adam, nihai 11 kararını yarın belirleyecek.

Defans yapmayı öğretiyor

Bu arada teknik direktör Şenol Güneş, top rakipteyken takımın savunma tepkisini geliştirmek için özel çalışmalar yaptırıyor. Bu çalışmalarda Güneş, forvet oyuncularının koşu yönleri üzerinde duruyor.Orta saha oyuncularının alan daraltmaları için nerelere koşmaları gerektiğini anlatıyor. Güneş defans oyuncularının ise adam paylaşımları üzerinde duruyor. Usta çalıştırıcı, bu üç konunun halledilmesi durumunda yedikleri gol sayısında büyük düşüş yaşanacağını oyuncularına anlatıyor.

 Fotomaç
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 11:40
YORUM EKLE