Güneş: 'Birçok maçtan daha zor geçti'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 3-2 kazandıkları Adanaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şöyle:

FUTBOL 24.04.2017, 22:50 25.04.2017, 14:20 kartalbakışı.com
214

"Damgalama, peşin hüküm olmaması gerekiyor. Rakibin durumuna bakmaksızın; teknik oyuncuları olan, dirençleri yumuşak bir takım vardı bundan önceki maçlarda. Öndeki oyuncular iyi oyuncular. Magaye ile Roni etkili oyuncular. Motivasyonla geldiler, savaşçı oynadılar. Biz öne geçtik, iki golde de hatalarımız var, rakibe oynama şansı verdik. Uzak durduk savunmada. Az pozisyonda iki gol yedik, biz de çok pozisyonda az gol attık. Hiç pozisyon vermeyen bir takım olunca zaten mükemmel oluyor. Peşin hükümlerde Beşiktaş zaten fark atmalı anlayışı var. Bu yanlış bir şey. Birçok maçtan daha zor geçti.

Kesik kesik pas yaptık. Fiziksel düşüş dersek, mazeret olur. İyi oyananlar da oldu, yanlış oynayanlar da vardı. 2-1'den sonra 3-1'i bulsak rakibin direncini kırabilirdik. Direncini kıramayıcna rakip oyunda kalıyor. Oynama isteği, puan farkı heyecanı normal akışın dışına çıkarabiliyor. Yenersen puan farkı 7'ye çıkacak ama oynanmadan yenemiyorsun. Puan farkı baskı getiriyor; geride kalmak da baskı, önde olmak da. Oyunu koparabilirdik, rakibi ortak ettik.

Talisca'yı da alabilirdim. Aboubakar golden sonra silik kaldı, daha iyi şeyler yapması lazımdı. Ona göre bir maçtı. Tolgay daha önemli işler yaptı. Oyuncuların katkıları değişken olabilir. Zor bir durumdan geçtik. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, kupa ve lig. 3 günde bir maç oynadık. 3 tane maçın süresi kısa olduğu için kaybettiğimiz puanlar da var. Maçın bugün olması avantajdı mesela. Çocuklar dinlenebildi.

Hiçbir şey bitmedi, yarış yeniden başlayacak. İster istemez konsantrasyon düşüklü olabilir, ne kadar söylesiniz de. Hakem boğuşmalara izin verdi, eleştirmek için söylemiyorum. Boğuşmalarda oyunu bırakan oyuncularımız var. Savaşçı yönü yoku Adanaspor'un ama bugün iyiydi. Yumuşak kaldığı için diğer maçlarda puanlar kaybetti.

Olmuş ile ölmüşü konuşmaya gerek yok. İyi bir takımsak, Başakşehir maçında iyi oynamaya çalışacağız. Bugün eksiklerimiz vardı geçişlerde, hızlı çıkışlarda ama yine de rakipten üstündük. Beklenti rakibe fark atmak olunca eleştiri geliyor. Başakşehir maçına bakıyoruz, ona hazırlanacağız"

Yorumlar (0)