Güneş Beşiktaş'ta

Beşiktaş teknik direktör arayışına Şenol Güneş'le son veriyor. Başkan Orman, Güneş ile dün ikinci kez buluştu. Görüşmede usta hoca şartlarını sundu kabul edilince taraflar masadan el sıkışarak ayrıldı. Güneş'le 2+1 yıllık anlaşmaya varıldı.

FUTBOL 10.06.2015, 02:09
1669
Güneş Beşiktaş'ta

Beşiktaş'ın yeni sezondaki teknik direktörü Şenol Güneş oldu.. Tecrübeli çalıştırıcı ile 2+1 yıllık anlaşmaya varılırken, resmi açıklamanın bugün yapılacağı öğrenildi.. İşte ilk günden itibaren yaşanan gerçekler: Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile teknik direktör Şenol Güneş ilk görüşmelerini telefonda yaptı. Güneş'in bu gayr-ı resmi teklife sıcak yaklaşmasının ardından, başarılı çalıştırıcı ile pazartesi günü masaya oturuldu. Florya'da yapılan ilk buluşmada Başkan Orman, teknik direktör Güneş'e resmi teklifini yaptı. Orman, "Hocam, hayallerimizi birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum" ifadesini kullandı. 

HEDEFLERİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ 
Tecrübeli teknik adam, Başkan Orman'ın teklifine 'olumlu' yaklaştı. Ardından ikili, çarşamba günü yeniden bir araya gelmek üzere sözleşti. Beklenen buluşma dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Güneş, Başkan Orman'ın, "Ne düşünüyorsunuz hocam" sorusuna, "Beşiktaş sevdiğimiz, değer verdiğimiz büyük bir camia. Prensip olarak Beşiktaş'ı çalıştırmayı, sizlerle birlikte olmayı, hayallerinizi ve hedeflerinizi birlikte gerçekleştirmeyi ben de isterim" yanıtını verdi. 

TEK SIKINTISI STADIN DURUMU 

Başkan Orman, bunun üzerine Güneş'e "Anlaştık o zaman" dedi ve taraflar masadan 2+1 yıllığına el sıkışarak ayrıldı. Anlaşmanın bugün resmi siteden duyurulacağı öğrenildi. Şenol Güneş'in tek sıkıntsının, yeni stat bitene kadar maçların nerede oynanacağı olduğu, belirtildi. Görüşme sonrası konuşan Güneş de, "Olumsuz bir durum görünmüyor" dedi. 

Toplantıda masaya yatırılan isimler!

TAMER TUNA: Başkan Fikret Orman, "Şenol hocam, size Beşiktaş'ı bilen bir de antrenör vermek istiyoruz ve bu ismi Tamer Tuna olarak belirledik" dedi. Şenol Güneş'in de bu isim için, "Tamer sevdiğimiz tanıdığımız bir kardeşimiz. Ayrıntıları konuşuruz" diyerek Tamer ismine sıcak yaklaştığı ifade edildi. Bu arada Güneş'in; Mehmet Kulaksızoğlu ve Bursa'da çalıştığı Şeref Çiçek'i de yanında getirmesi bekleniyor. 

GÖKHAN KESKİN: Beşiktaş yönetimi, şu anda Brezilya'da futbolcu izleyen Gökhan Keskin'i sportif direktör olarak düşünüyor. Teknik direktör Şenol Güneş ise sportif direktör isminin kim olacağından çok takıma ne katacağının sorusunun cevabını arıyor. Bu arada Başkan Fikret Orman'ın bu konudaki tercihi ise İlhan Mansız'ı bu göreve getirmek. Son karar, yönetim kurulu toplantısının ardından verilecek.

Yorumlar (0)