Gomez: Şampiyonluk için geldim

Golcü futbolcu Mario Gomez, Beşiktaş Dergisi'ne konuştu ve çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

FUTBOL 02.10.2015, 12:44 02.10.2015, 12:46

 Beşiktaş'ın Alman yıldızı Mario Gomez, Beşiktaş dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Gomez'in açıklamalarından bir kısmı;

“Kalite yükseldikçe alanı genişletmek istersiniz. Fiorentina ve Münih’de hep biz alan bulmaya çalışırdık ancak Stutgartt’ta ise tam tersi, bu defa biz kapanıyorduk. Yani biz alanı daraltmayı çalışırdık. Bu tamamen sahip olduğunuz oyuncu kalitesiyle alakalı bir durum. Tabii ki yüksek kaliteli futbolcularla açık bir oyun hem oynayana hem seyirciye daha fazla haz verecektir.”
 
“Spor yazarları, antrenörler, taktisyenler hep şuna benzer laflar ederler; ‘Hücum etmek maç kazandırır, savunma yapmak ise şampiyonluk kazandırır’. Ben buna şiddetle karşı çıkıyorum. Çünkü futbolseverler stadyuma gol görmek için gelirler.”
 
“Eskiden isyankar bir çocuktum, tabii ki büyüyünce daha barışçıl bir insan oldum ama ailede hep ayrıksı bir taraftar olarak kaldım. Barselona’nın gerçekten büyük bir hayranıyım, fanatiğim hatta. Ailem ise silme Real Madrid’lidir!”
 
“Burada, İspanya’da, İtalya’da, Almanya’da o kadar farklı ve güzel insanlarla iletişime geçiyorum ki milliyetlerin de bir önemi kalmıyor bir noktadan sonra. Sanıyorum benim Alman ya da İspanyol olmamdan daha fazla, içimde iyi bir insanın var olduğunu düşünmek bana daha iyi hissettiriyor ve o kişilik herhangi bir milliyete sığmıyor.”
 
“Kazanmak ve kaybetmek hayatı bütünlüyor. Futbol gibi. Eğer yolunda gitmeyen bir şey varsa mutlaka bunun bir sebebi olmalıdır ve bunu çözmek isterim. Melankoliye kapanmak yerine olayları rayına oturtmak lazım.”
 
Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...
Yorumlar (0)