Gökhan Gönül rakibe büyük darbe vurdu!

2015-16’yı şampiyon kapatan Beşiktaş, yeni sezona da transfer bombasıyla giriş yaptı. F.Bahçe ile efsaneleşen milli sağ bek Gökhan Gönül’ü renklerine bağlayarak, camiasının moralini iyice zirveye çıkarırken, rakiplerine de psikolojik üstünlük kurdu.

FUTBOL 31.05.2017, 04:58 01.06.2017, 02:23 kartalbakışı.com
10050

2015-2016 sezonunu şampiyon kapatarak, 7 yıl sonra taraftarını sokağa döken Beşiktaş, bu sezonun şampiyonluk müjdesini de yaptığı bir transferle verdi.

***
Çünkü bazı transferler vardır ki tüm camiaya moral verirken, rakiplere karşı da motivasyon üstünlüğü kurmanızı sağlar. İşte Beşiktaş’ın Fenerbahçe’de efsaneleşen Gökhan Gönül transferi, tam da sözünü ettiğimiz bu etkileri yarattı.

***
Ancak bu transfer, arka planda uzun süreli bir çalışma ve sabır politikası barındırıyor. Beşiktaş yönetimi Fenerbahçe ile mukavelesi sona erecek olan Gökhan Gönül için geçen sezonun devre arasından itibaren harekete geçip, nabız yoklamaya başladı. Sözleşmesinin bitimine 6 ay kalan futbolcular da farklı kulüplerden gelecek talepleri değerlendirme hakkına sahipler.

***
RESMİ TEKLİFİ MENAJER AHMET BULUT GETİRDİ

Gökhan Gönül ile Fenerbahçe’nin bağları koptu. Menajeri Ahmet Bulut da Beşiktaş’ın kapısını çaldı. Gönül transferini, baştan sona siyah beyazlıların yeni transfer komitesi başkanı olan Umut Güner yönetmişti. Güner, yılın transferini şöyle antalıyor:

***

“Gökhan Gönül, önceliği Fenerbahçe’ye verdi. Biz de sabırla görüşmelerin sonlanmasını bekledik. Ve anlaşma sağlanamayınca biz de resmi olarak devreye girdik. Fenerbahçe, Gökhan’a bizim önerdiğimizden daha fazla para önermişti. Biz 1 milyon 750 bin Euro’ya anlaştık Fenerbahçe ise 2 milyon 500 bin Euro’ya çıkmıştı.” Gönül’ün tercihinde ‘değer verilme’ başrol oynamıştı. Fenerbahçe ile transfer görüşmeleri sürerken kulüp tarafından yapılan açıklamalardan ötürü rencide olmuştu. İşte bu durum rotayı Beşiktaş’a kırmasını sağlamıştı. Güner, “Fenerbahçe ile noktayı koyduktan sonra görüştüğümüz Gökhan Gönül, ‘Artık bana 10 milyon da verseler F.Bahçe’ye gitmem’ demişti. Gökhan, 1 günde Beşiktaşlı oldu” diyor.

***

UMUT GÜNER 7/24 TAKİP ETTİ

Umut Güner, 9 yıl F.Bahçe forması giyen Gökhan Gönül’ün Beşiktaş’a adapte olması ve eski camiasından gelecek psikolojik baskılara karşı koyması için adeta 7/24 izledi. Bu destek sayesinde Gönül, Beşiktaş’a geldiğinden beri en iyi maçını Kadıköy’de F.Bahçe’ye karşı oynadı. Tribünlerin ‘paralı protestoları’na rağmen dimdik ayakta kaldı ve herkese o maçtan sonra, “Gökhan Gönül, Fenerbahçe maçıyla Beşiktaş’a gerçekten gelmiş oldu” dedirtti.

***
‘FEDA’KÂRLIK’TAN ‘EFENDİ’LİĞE

Fikret Orman yönetimi ilk sezona ‘Feda’ sloganıyla giriş yaptı. Yeni stadın da devreye girdiği geçen sezonun sloganı ‘Gururlan’ oldu. Ve bu sezon da ‘Efendi’... Bu iletişim hamlelerinin başındaki yönetici, gazeteci Candaş Tolga Işık ve gayelerini şöyle anlatıyor: “Her sezona bir ‘slogan’la başlamak bizim iletişim konseptimizin bir parçası. İletişim de elde ettiğimiz başarıların önemli bir ayağı. Hem kulübün konuşulur olmasını sağlıyoruz, hem camiayı motive ediyoruz hem de ticari bir meta yaratıyoruz.”  

F.Bahçe ile oynanan gerilimli kupa maçı da iyi bir kriz yönetimiyle aşıldı. Işık, “Her maç öncesi, arası ve sonrası sahaya iniyorum. Havasını suyunu kokluyorum. Ve oradan aldığım bilgiyi, duyguyu başkanla da yönetimle de paylaşıyorum ve tepkimizi buna göre şekillendiriyoruz. Hocamıza da geri bildirim yapıyoruz” diyor.

***

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar (0)