FLAŞ! GALATASARAY'DAN BEŞİKTAŞ'A TRANSFER OLDU!

Beşiktaş ezeli rakibi Galatasaray'ın takımdan gönderdiği Kaan Baysal'ı transfer etti.

FUTBOL 01.02.2016, 23:50 01.02.2016, 23:51

 Denys Boyko, Alexis Delgado ve Marcelo Guedes'i A takıma dahil eden Siyah Beyazlılar, Spartak Moskova'dan transfer ettiği Aras Özbiliz'i ise İspanya'nın Roya Vallecano takımına kiralık göndermişti. Beşiktaş, son olarak U-21 takımı için Kaan Baysal'ı transfer etti.

Kariyerine Hollanda takımı PSV Eindhoven'da başlayan Kaan Baysal, 2014 yılında yıllık 150 bin Euro'ya Galatasaray'a transfer olmuştu. 5 yıl olarak yapılan bu sözleşmede dikkat çeken ayrıntı, her yıl 25 bin Euro artan yıllık ücret ve maç başının 7 bin Euro olarak belirlenmiş olmasıydı.

Genç oyuncunun performansından memnun kalmayan Galatasaray, yakın zamanda 75 bin Euro bedel karşılığı sözleşmeyi feshetti. Kaan Baysal'ı bugün U21 takımına transfer eden Beşiktaş ise, genç oyuncuya ödeyeceği ücret ile bir kez daha herkesi şaşırttı. Siyah-beyazlıların Galatasaray'dan yıllık 150 bin Euro alan genç yeteneğe oldukça düşük bir maaş ödeyeceği öğrenildi.

Beşiktaş ile 1.5 yıllık sözleşme imzalayan Kaan Baysal, U-21 takımında kendini ispat ederek A takıma yükselmek için çaba gösterecek.
Yorumlar (1)
Kartal EFEOĞLU 4 yıl önce
A takım maç kadrosunda 1 adet altyapı oyuncusu bulunması şartından dolayı özellikle yapılan bir transfer, takımda Necip hariç bu kritere uyan sahada oynayabilecek oyuncumuz yok, diğer altyapı oyuncularımızdan kadroyu zorlayan bir isim de ne yazık ki yok...