Final düdüğü!

Spor Toto Süper Lig’de 30. haftaya lider giren ancak son 3 maçta 7 puan kaybeden Beşiktaş geçen yılı tekrar etti.

FUTBOL 20.05.2015, 03:46
1016
Final düdüğü!

Süper Lig’de 30. haftaya lider giren ancak son 3 maçta 7 puan kaybeden Beşiktaş geçen yılı tekrar etti. En son Nisan 2014’te üst üste 3 maçtan galibiyet çıkaramayan Slaven Bilic yine bu nedenle şampiyonluk ümitlerini yitirmişti. Benzer şekilde 7 puan bırakan Kartal yarışa havlu atmıştı.

 

İstikrar yakaladı

Slaven Bilic son dönemde Süper Lig’in en istikrarlı teknik direktörü olarak öne çıktı. Geçen sezon başında Beşiktaş’ın başına geçen Hırvat çalıştırıcı, bu süreçte görevini kaybetmeyen tek isim oldu. Bilic 692 gündür görevinin başında kalırken 66 lig maçına çıktı. 46 yaşındaki teknik adam son 2 karşılaşmaya da çıkması halinde toplamda 68 maça ulaşacak ve son 15 yılda Lucescu ile beraber en istikrarlı isim olacak.

Final düdüğü!

Kartal’ın, Torku Konya’ya yenilerek şampiyonluk yarışına havlu atması, Slaven Bilic’in ülkesi  Hırvatistan’da da gündeme geldi. Hırvat medyası, Bilic’in aldığı ağır yarayı ve veda sinyali vermesini başlıklarına taşıdı. 24sata.hr sitesi, “Bilic şampiyonluğu kaybetti ve gelecek sezon şans bulmayacağını kendi söyledi” ifadelerine yer verdi. Index.hr, “Beşiktaş kornerden inanılmaz bir gol yedi, şampiyonluğa veda etti. Bilic’e şans yok” yorumunu yaparken, Portaloko sitesinde ise “Beşiktaş ve Bilic için final düdüğü çaldı” başlığı yer aldı.

Yorumlar (4)
hakem faciaları 6 yıl önce
beyler yine aynı algı operasyonu yapılıyor. hakem facialarından bahseden yok. beşiktaş'ın neden şampiyon olamadığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz aslında. hiç kendi kendinizi yiyip bitirmeyin. seneye de fenerbahçe'yi zorla şampiyon yapacaklar. tek dertleri uzun vadede iki takımlı bir lig yaratıp para basmak. hem de beşiktaş gibi muhalif taraftara sahip camiadan kurtulmak. salak olmayın. oyunun farkında olun biraz.
Dİkkat Edin 6 yıl önce
Katılıyorum Hakem Facialarını ve kasten yapılan bu işin yönetim bile bir parçası gibi, Tamam bazı maçlarda problem vardı ama fb gs bizden iyimi oynadı bize yapılanların aynısı bırakın yarısı bunlara yapılsaydı size yemin ediyorum lige 10 kere havlu atmışlardı Bilic ve Takım iyi bile direndi, Ama Beşiktaşın arkasında duran bir Yönetim olmadı.
Umut 6 yıl önce
Malesef bunu anlayacak kitle yok denecek kadar az. Şu site sözde Beşiktaş' la alakalı. 3-4 tane farklı teknik direktör haberi çıkmış. Yazık
aslanavcisi 6 yıl önce
bilic değil mourinho olsa ne yazar bu takımın üzerinde oynanan oyunlar ve kuzu gibi yönetim olduktan sonra bilic bence başarılıdır. milnede iki sene kupa almadı ama sonraki 3 sene tüm kupalara ambargo koydu.