Fikret Orman'dan Talisca açıklaması

Beşiktaş TV, Vodafone Park’ın içinde yer alan yeni merkezine taşındı. Açılışta Fikret Orman'a Anderson Talisca'yı sordular!

FUTBOL 27.03.2018, 17:39 28.03.2018, 21:28 kartalbakışı.com
579

Rakibimiz Başakşehir’in o maçta önemli oyuncuları yoktu. 10 kişi oynamalarına rağmen kazandılar. Futbolda dün yoktur. Önümüzde 8 maç var. Şampiyonluk fırsatı önümüze gelecektir. Ama ne yapacağımız önemli. 3 sene üst üste şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz.

***

"Ümraniye'ye destek verme amaçlı gidiyorum"

Ümraniye’ye gidiyorum ama ben bir teknik adam değilim. Hocamızın orada ekibi var. Arkadaşlarımıza destek vermek anlamında giderek gayret ediyorum.

***

Beşiktaş'ın projeleri hakkında

İstemediğimiz bir noktadayız. Daha fazla puan toplamamız lazımdı. Ben bir futbol yorumcusu değilim. Bizim işimiz önümüz ile alakalı. Geçmişle alakalı değil. Tesislerle alakalı gündemimizde neler var? Hemen hemen bütün tesisleri bitirdik. Nisan ayında inşallah restoranları açacağız. Ümraniye’deki futbol akademisine bayağı büyük bir yatırım yapacağız. Dün Ankara’daydım. İyi gidiyoruz ama hızlanmamız lazım. Gerede’de otelimiz var. Önümüzdeki sezon için onu da yapmak istiyoruz. Bir de basketbol salonu projesi var. Maketleri yapılıyor. Sponsorluk anlaşması imzalanırsa ona da başlayacağız.

***

"109 yılda yapılanlardan daha fazla yatırım yaptık"

115.senedeyiz. 109 yılda yapılandan daha fazla yatırım yaptık. Akaret’teki yatırım kat karşılığı yapıldı. Yatırım değildi. Fulya da öyleydi. Projeleri bitirmek istiyoruz. Bir de 2 hafta içinde Pendik1903’ü açacağız. Muhteşem oldu. Antalya1903 açıldı, muhteşemdi. Bayıldım. Taraftarların hoşça vakit geçireceği yerler oluşturmaya çalışıyoruz. Şampiyonlukla taçlandığı zaman bir anlam ifade ediyor. Bizim için en önemlisi o.

***

Orman'dan Talisca ve Oğuzhan açıklaması

Gündem boş olunca haberler çıkıyor. Hep transfere dönülüyor. Basın mensupları da haklı. Ama Beşiktaş’ın gündemi Talisca değil. Bunları kamuoyuyla paylaşmak zorunda değiliz. KAP’tan gerekli açıklamaları yapıyoruz. Transfer durmuyor. Talisca’da atak olabilir mi? Olabilir. Sinyalleri verdik. Oğuzhan da öyle. Bütün yaz transferler ne olacak diye konuşacağız. Cumartesi günü Alanyaspor ile zorlu bir maçımız var. Önce Alanyaspor’u yenmek istiyoruz. Güzel bir maç olacak. Bütün Beşiktaşlılar, her zaman olduğu gibi şampiyonluğun en büyük destekçisi olmalı. Onu da statta göstermemiz lazım.

***

Öte yandan Fikret Orman, BJK TV'deki programda da şunları söyledi;

Saha sonuçları önemli. Camia olarak güvenilir hale gelmemiz önemli bir artı. Biz bunun sefasını ne zaman süreceğiz diye arkadaşlara söylüyorum. Şaka bir yana hep bir şeyler yapmak zorundasınız. Biz Beşiktaşlıları mutlu etmek için göreve geldik. Taraftarla aramızda inanılmaz bir güven var. Taraftarlarımız da bize inanılmaz destek veriyor. Maç bileti satışa çıkıyor, 15 dakikada bitiyor. Yüz mağazaya geldik, her yerde inanılmaz bir destek var. Yaptıklarımızı Beşiktaş taraftarları görüyor ve destek veriyor. Yeniden bir Beşiktaş taraftarı yaratmadık. Beşiktaş taraftarı, yönetimine güveniyor. Bu sene üst üste 3.kez şampiyon olmamız lazım.

***

"İyi ki Beşiktaşlıyım dedim"

Başakşehir’e 1-0 kaybettik. 115.yılın balosu vardı. Maç kaybetmenin sonrasında insanlarda moral bozukluğu olur. Herkes benden diri. Daha sonra uçakla Antalya’ya gittim. Orada inanılmaz bir lokal açıldı, gerçekten gurur duydum ve bayıldım. Kartal Yuvası açılışına gittim, bütün taraftarlar oradaydı. Baloda bu işler kontrollüdür. Sokaktaki mağazada ise inanılmaz bir kalabalık vardı. Böyle bir şey olamaz. Herkes bana sarılıyor, dokunmaya çalışıyor, fotoğraf çektirmek istiyoruz. Avrupa’da maç kaybetmişsin ama başkana ilgi düşmüyor. Bu Beşiktaş taraftarında vardır. Ben de o gün aynı şeyleri söyledim. “İyi ki Beşiktaşlıyım. İyi ki bu camiaya liderlik ediyorum” dedim.

***

Orman, PSG Başkanı ile arasındaki diyaloğu anlattı

PSG Başkanı bizim yakın dostumuz ve arkadaşımız. Ona sordum, “Neymar’ı aldınız, Mbappe’yi aldınız. Ne kadar forma sattınız?” dedim. O da bana, “800 bin kadar sattık” dedi. Bu örnek sanıyorum bir şeyleri anlatıyordur. Ben başkanlığı bırakmadan Allah 100 milyon taraftarı görmeyi de nasip etsin.

***

Orman'dan inanın çocuklar mesajı

İnşallah yapılan işleri taraftarlarımız beğeniyordur. Allah güzel günler görmeyi nasip etsin. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler. Bununla bitirebiliriz.

***

Işık: Başkan tarihi bir konuşma yapmıştı...

Bu arada, BJK TV'ye Fikret Orman ile birlikte katılan isimlerden biri olan Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık, yaşadıkları bir diyaloğu anlattı. Işık, "Başkan tarihi bir konuşma yaptı. “Şampiyonluğa inanmayan kimse var mı?” diye sormuştu. “İnanmayan var mı?” sorusu şampiyonluk adına dönüm noktasıydı. Bu sene de aynı şekilde. Beşiktaş bu ülkenin en iyi futbol oynayan takımı. Biz inanmazsak şampiyonluğa, kim inanır?

***

"Forma rekoru kırılmak üzere"

Bayern Münih ile burada oynadığımız maçta taraftarlarımız stadı terk etmedi. Taraftar, skor endeksli bakar ya… Bizim taraftarımız son ana kadar orada ve hiçbir zaman desteğini azaltmadan sürdürüyor. O görüntüyü görünce “İyi ki Beşiktaşlıyım” dedim. Bu arada Kartal Yuvası forma rekoru kırmak üzere. Kendi içinde müthiş iş yapıyor. Forma satışında tüm zamanların rekoru kırılmak üzere.

***

Kaynak: Ajansspor

Yorumlar (0)