Feyenoord'u Yenmenin 4 Altın Kuralı

Süper Lig ekibi Beşiktaş, Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turunda Hollanda’nın Feyenoord takımına karşı sahaya galibiyet parolasıyla çıkıyor.

FUTBOL 30.07.2014, 16:00
2228
Feyenoord'u Yenmenin 4 Altın Kuralı

Kilit oyuncularını kaybetseler de çok disiplinliler. Topa asla sahip olmamalılar. Beşiktaş rövanş için kanatları çok iyi savunmalı.

Beşiktaş, Avrupa macerasına bu akşam yelken açıyor... Şampiyonlar ligi 3. ön eleme turunda Hollanda’nın Feyenoord takımına konuk olacak siyah beyazlılar, rövanş için avantajlı skorla İstanbul’a dönmeye çalışacak. Feyenoord nasıl bir takım, Beşiktaş ne yapmalı? Hollanda ekolüne karşı üstünlük sağlayacak mı.? En önemlisi Feyenoord nasıl elenir? Gelin hep birlikte bakalım...

1-OTURMUŞ BİR TAKIM DEĞİLLER

Feyenoord, Koemann ile birlikte 4-3-3 düzenini en iyi kullanan takımlardan biri haline geldi. Bu sistem onların kalıbı. Ancak, Koemann son döneminde milli takım gibi 3-5-2 sistemini de denedi. Dezavantajları temel oyuncuların artık kadroda olmaması...

2-BEŞiKTAŞ BASKIYI KIRMALI

HOLLANDA ekibi özellikle top ayağındayken etkili olabilen bir takım. Baskıdan çok rakibe az alan bırakmayı tercih ediyorlar. Hücum presi olmayan forvet tercihlerinden dolayı baskı yapacak oyuncu profillerini daha çok savunmada tutan bir anlayışa sahipler. Defansları sorunlu.

3-BEKLERE MUTLAKA ÖNLEM ALINMALI


RAKİBİN oyun kurgusunda en belirleyici bölge orta saha olacak. Kaptan Clasie’nin önderliğinde Vilhenna ve Immers’in performansları özellikle hücumda Feyenoord’un kaderini belirleyecek. Bekleri ileri çıkarak hücuma destek vererek tehlike yaratıyor.

4-SAVUNMALARI GAFiL AVLANIYOR

PASA dayalı futbollarında oyunu genellikle tek bir kanada yayma arzuları zaman zaman başlarına büyük işler açabiliyor. 
Takımın savunma kurgusunun sürekli hücumu düşünen beklerden oluşması zaman zaman rakibe kademesiz yakalanmalarına neden olabiliyor.

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar (1)
engineer 6 yıl önce
kerim maçın adamı için benim adayım bu akşam patlama yapacak inşaallah