Fernandes'i Bile Gölgede Bıraktı!

Beşiktaş'ta attığı goller ve yaptığı asistlerle taraftarın gönlünde kısa sürede taht kuran Olcay Şahan, iki senede gösterdiği performansla, geçmişte el üstünde tutulan Manuel Fernandes’i geride bıraktı.

FUTBOL 24.09.2014, 11:03
1267
Fernandes'i Bile Gölgede Bıraktı!

Attığı goller ve yaptığı asistlerle taraftarın gönlünde kısa sürede taht kuran Olcay Şahan, iki senede gösterdiği performansla, geçmişte el üstünde tutulan Manuel Fernandes’i geride bıraktı.
Lokomotif Moskova’ya giden Portekizli oyuncu, Beşiktaş forması altında 20 golü ancak 112 resmi maçta atarken, bonservisinin bir kısmını cebinden ödeyerek Beşiktaş’a gelen Olcay Şahan 81 resmi maçta 21 kez fileleri havalandırdı. Fernandes’ten 31 maç eksiği olmasına rağmen Portekizli oyuncuyu geçen Olcay, önümüzdeki 1.5 senede 27 gol daha atarsa, resmi maç bazında Beşiktaş’ın eski golcüsü Hugo Almeida’yı da geçecek.
Süper Lig klasmanında 71 maçta 21 gol atarak 91 maçta 15 gollü Fernandes’i yine geride bırakan Olcay Şahan, bu kulvarda ise önümüzdeki 1.5 senede 27 gol daha atabilirse lig gol krallığında da Almeida’yı sollayacak. Kanatta oynamasına rağmen attığı gollerle dikkat çeken Olcay Şahan’ın ayrıca Beşiktaş forması altında 16 tane de asisti bulunuyor.
OLCAY ŞAHAN
RESMİ: 81 MAÇ 21 GOL
LİG: 71 MAÇ 21 GOL

MANUEL FERNANDES
RESMİ: 112 MAÇ 20 GOL
LİG: 91 MAÇ 15 GOL
HUGO ALMEİDA
RESMİ: 110 MAÇ 47 GOL
LİG: 88 MAÇ 37 GOL

 

MİLLİYET

Yorumlar (2)
thec 6 yıl önce
almeida nasıl bir santraforsa olcayda öyle bir forvettir. istatistikle olsaydı almeida'ı havada kaparlardı.
Hakan 6 yıl önce
Matematik yetmiyor. Fernandes giderdi, beş adam geçer ve iyi pas atardı. Pas attığı adam kazma olup iğrenç bir pas atardı veya o da iyi pas atar Almeida batırırdı. Bunu da hesaba katıyor musunuz sayın Milliyet gazetesi? Fernandes kaç başarılı pas atmış? Kaç top kapmış ve kaptırmış? Bir de bunları yazın. Şişirmek kolay. Gerçeklerle yüzleşin. Olcay kötü demiyorum ama Fernandes çok daha iyi bir oyuncudur diyorum.