Everton, kesenin ağzını açtı

Everton, bu sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Beşiktaşlı futbolcu için kesenin ağzını açtı.

Everton, kesenin ağzını açtı

Veli Kavlak’ı bonservis bedeli ödemeden renklerine katmak isteyen İngiliz kulübü, yıllık 2 milyon eurodan 4 senelik sözleşme önerdi. Bedelsiz gelecek olması nedeniyle oldukça cazip görünen Veli’nin durumunu Fenerbahçe de yakından talip ediyor.

Beşiktaş ile iç transfer için masaya oturan Veli Kavlak, kulübüyle henüz anlaşamayınca, tecrübeli oyuncuyu takip eden kulüpler için cazip bir hal aldı.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcuyla masaya oturan Veli, yıllık 1.5 milyon euro isterken, kulübün de 1.3 milyon euro önermesi sonucunda anlaşma sağlanamamıştı. 200 bin eurolu fark nedeniyle siyah-beyazlılarla neredeyse kopma noktasına gelen Veli’yi isteyen Everton, Avusturya Milli Takımı forması giyen futbolcuya cazip bir öneride bulundu. Sezon sonunda sözleşmesi bitmesi nedeniyle bonservis bedeli ödemeyecek olan İngiliz kulübünün yıllığı 2 milyon eurodan dört yıllık mukavele teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe’nin de durumunu yakından takip ettiği başarılı oyuncunun, Beşiktaş ile görüşmelere devam edeceği, anlaşma sağlanamaması durumunda Fenerbahçe yerine yurt dışına gitmeye sıcak baktığı ortaya çıktı.

Premier Lig cazibesi

Menajeri aracılığıyla Everton’un kendisine yaptığı teklifi, Premier Lig’in cazibesi nedeniyle, bir kenarda tutan Veli Kavlak, Beşiktaş’taki huzurlu ortamı çok sevdiği için, öncelik hakkını siyah - beyazlı kulüpte kalmaktan yana kullanmak istiyor.

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, iç transferde yenilenen teklifler karşısında imzaların atılamaması durumunda, futbolcularla son olarak kendisi konuşacak. Cenk Gönen, Ersan Gülüm, Veli Kavlak, Mustafa Pektemek ve Atiba Hutchinson ile bire bir görüşmesi beklenen Orman’ın, iç transferdeki krizi bir an önce sonlandırmaya çalışacağı öğrenildi.

 

MİLLİYET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedri
Bedri - 4 yıl Önce

Veli, cok iyi bir oyuncu. Guti,quaresma,simao filan varken gelmisti. Bu feda savmaligi yuzunden butun iyi oyunculari tek tek kaybettiler.heralde veli de gidecek.

Cemo
Cemo - 4 yıl Önce

Oyuncu çok Veli gibi.. İstemezse gitsin

uğur
uğur - 4 yıl Önce

Veli o kadar isteyeni varsa ben de futbolu bilmiyorum demektir.

grkan
grkan - 4 yıl Önce

veli gibi bir oyuncuyu kaybederlerse çok yazık, 200 bin euro verseler dahi adam artık kabul etmez, 2 milyon euroyu kbl eder ne kadar vergisi çok olsa bile sonuçta premier lig ekibinde oynamak var

aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

veli iyi oyunculuğundan çok karakterli bir futbolcu ve Beşiktaşlı fenere kesin gitmez ama yurtdışı premier lig deyince iş değişir. 1.4 verilip anlaşılır onun savaşçı ruhu sahada diğer oyuncularada ilham veriyor ona sıradan bi futbolcu olarak bakmamalıyız.

devdev
devdev - 4 yıl Önce

kalitesiz ama ugrasiyor,tembel ama zeki gibi...zeka bir ise yaramiyor tembelsen.bi dakka bu tembel degil.aptal ya da kalitesiz o zaman.kendisi secsin.