Ersan Gülüm yeniden Çin pazarında

Beşiktaş'ın milli stoperi Ersan Gülüm sezon başında olduğu gibi devre arası transfer döneminde de Çin kulüplerinin radarına takıldı. Sezon başında Shandong Lunen takımından resmi teklif alan Siyah­ Beyazlı oyuncu için bu kez de Çin'in Hebei China Fortune takımı devreye girdi.

FUTBOL 17.12.2015, 10:15 17.12.2015, 10:16
790

 Menajerler aracılığıyla Beşiktaş ile temasa geçen Çin kulübünün, Ersan Gülüm için 3.5 milyon euroluk teklif yapacağı öğrenildi. Hebei China Fortune kulübünün Ersan’a ise yıllık 3 milyon eurodan 3 senelik teklif sunacağı belirlendi. Çin ekibinin bu teklifi devre arasında hem Beşiktaş’a hem de Ersan’a resmen ileteceği aktarıldı.

Sezon başında Senegalli golcüsü Demba Ba’yı 13 milyon euro gibi çok cazip bir bedelle Shanghai Shenhua’ya satan Beşiktaş’ın, Ersan Gülüm için en az 5 milyon euro isteyeceği belirtildi. Başarılı savunmacı için sezon başında Shandong Lunen kulübünden 5 milyon euroluk teklif alan Siyah­ Beyazlılar, pazarlıkları bu rakamdan başlatacak.

Ersan Gülüm’ün ise kendisine yapılan 3 milyon euroluk teklife sıcak baktığı öğrenildi. Hebei Chine Fortune kulübü yetkililerinin 5 milyon euroluk bonservis bedelini aşağıya çekerek bu transferi bitirmeyi hedeflediği belirtildi.

(Milliyet)
Yorumlar (1)
hayrullah biçer 5 yıl önce
Ersan olmadan defansın ne hallere düştüğünü gördük umarım satılıp yerine daha fazla masraf yaparak adam bulma derdine düşmeyiz.