En önemli özelliğinin iki ayağını da kullanabilmek

Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun, fazla forma şansı bulamaması konusunu kafasına çok taktığını ama bunu aşması gerektiğini söyledi.

FUTBOL 02.12.2014, 12:15
1042
En önemli özelliğinin iki ayağını da kullanabilmek

Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun, fazla forma şansı bulamaması konusunu kafasına çok taktığını ama bunu aşması gerektiğini söyledi.

Siyah-beyazlı futbolcu, Beşiktaş Dergisi'nin Aralık sayısına açıklamalarda bulundu. Beşiktaş forması ile çok fazla forma şansı bulamamasını değerlendiren Cenk Tosun, "23 yaşında insan daha fazla top oynamak istiyor. Maalesef kafama çok takıyorum bu tip şeyleri. Ama bunu aşmam gerektiğinin farkındayım. Yapmam gereken hocamın gözüne girmek için daha fazla çalışmak" dedi.

"BAŞARIYA ULAŞMAYI ÜMİT EDİYORUM"
Genç futbolcu, futbolda bazen taraftarların maç kazandırdığını dile getirerek, "Eskiden bu laf bana şaka gibi gelirdi ancak Beşiktaş’a geldikten sonra ben bunu hakikaten de idrak etmiş oldum. Hep beraber el ele vererek başarıya ulaşmayı ümit ediyorum" diye konuştu.

"EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİM İKİ AYAĞIMI DA KULLANABİLMEM"
En önemli özelliğinin iki ayağını da kullanabilmek olduğunu vurgulayan Cenk, "Sonuçta ceza alanı içinde artık saniyeyi geçtim, saliselerle geçen bir zaman aralığında karar vermek zorundasın ve top önüne geldiğinde sol ayağından sağ ayağına geçirmek gibi bir lüksün yok. Anında o topu en doğru şekilde kullanmalısın. Bu anlamda avantajlı olduğumu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"TRANSFERİMDE BILIC'İN KATKISI ÇOK FAZLA"
Başarılı futbolcu, Beşiktaş'a transferinde Slaven Bilic'in katkısının çok fazla olduğunu ifade ederek, "Beni Gaziantep’te de takip ediyordu. Hocanın düşüncelerine de çok saygılıyım ve onun da benim kendimi nasıl geliştirdiğimi gözlemlediği belli. Benimle çok olumlu görüşmeler yaptı. Biraz zor zamanlar geçirdiğimin o da farkında ve bana hep destek oluyor" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (6)
m.aktaş 6 yıl önce
bence cenk tosun haklı m. pektemeke verilen şan şans cenke verilmesi lazım çünki çok yönlü bir oyuncu antepte devamlı oynuyordu elimizden kaçırmıyalım çünki kadro çok dar.
Kadir 6 yıl önce
Sarıyer maçında göreceğiz seni Cenk!...İki ayağını da kullanabiliyor musun anlayacağız.
karakartal 6 yıl önce
arkadaşlar cenkin oynadığı maçlara bakın. ben hatırlıyorum bir maçtan sonra da neden mustafa oynamadı cenk oynadı yazıyordu buralarda. cenk maalesef daha kendini bulamadı. ama şans verilmesi gerekiyor o ayrı. sarıyer maçında bir patlama yapıp 2-3 gol atarsa süper olur
aslanavcisi 6 yıl önce
arkadaşlar mustafa hırsı ve azmi ile çok iyi niyetli ama santrafor değil cenkin farkı golcü olması o bölgenin iki numarası cenktir.
fatih 6 yıl önce
aslanavcısı mustafa forvet değilde ne peki orta sahamı defansmı hemen suçu oyuncuda buluyorsunuzya bravo size yani cenkle mustafada demba ba kadar oynasa 2 side en az demba ba kadar faydalı olacak ama hoca tek forvetten başka sistem oluşturmuyor bu sadece bundan kaynaklanıyor dün mustafa oyuna girdikten sonra orta sahadan bizim bile özlediğimiz dönerek bi çalım attı gitti gitti vurdu kaleciden döndü bidaha vurdu gene kaleciden döndü atsaydı hem kendine güveni dahada gelecek hemde hocanın kafasında ısrarla ilk 11 oyuncusu olacağım düşüncesinin oluşmasını sağlayacaktı mustafanın azimli olupta atamamasının tek sebebi yeteri kadar süre alamamasıdır cenk içinde aynı şeyler geçerli burda iş hocaya düşüyor tek forvetli sistemden kurtulup bir an önce çift forvete geçmesi lazım yoksa hem cenk hemde mustafa gol atmakta sıkıntı yaşamaya devam edeceklerdir bunun başka çaresi yok
grpbc 6 yıl önce
cenk-franco-atınç-ismail-veli-necip-ozzy-frei.. bu oyuncularımızın herkesten daha çok çalışmaları ve acil vücut yapmaları lazım. Rakibin korkması lazım..