En iyisini yapacağız!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, Lyon'a 2-1 yenildikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şöyle:

FUTBOL 14.04.2017, 01:34 14.04.2017, 20:25 kartalbakışı.com
1659

"Hızlı başladılar. İlk 10-15 dakika uyumsuzluk oldu. Gol attık, daha sonra oyunu kontrol ettik. Çıkışlarda pas tercihlerini daha iyi kullanabilirdik. Rakibin kanat akınlarına tedbir almaya çalıştık. Son 10-15 dakikada hamle yaptık, orta sahayı kalabalık tutup ataklar yapmayı düşündük. Duran topta başarı olan bir takımdı, iyi tedbir almıştık. Bir vuruşları drekten döndü, sonra kalabalık içinde seken topla onlar gol buldu. Daha sonra beklenmeyen hatadan bir gol daha yedik.

1-0'dan sonra 2-1 kaybetmek üzüntü verici. İkinci maçta kendi sahamızda oynayacağız. 2. golü bulabilirdik. Golü yiyince daha olumsuz oldu, rakip moral de buldu. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama daha ilk 90 dakikayı oynadık. Kendi sahamızda yapacağımız maçta turu geçmek istiyoruz.

Maç öncesinde gerginlik üzüntü verici. Olmaması gereken bir durumdu, kim yaparsa yapsın doğru değil. Kötü bir görüntü oldu. Böyle bir izlenimle ayrılmak doğru değil buradan; kim yaparsa yapsın. Kimse kimsenin maç izleme hakkını elinden alamaz. Seyirciler de bunları yapanlara izin vermemeli. Kötülere izin verilirrse, kötülerin syaısı artar.

Eksikleri cezalıları konuşmak doğru değil. Futbol 11 kişiyle oynanır. Şans bulan da iyi oynamalı. Hazır değilim diyecek hali yok ouncuların. Oynamak isteyen her oyuncu benim için makbuldür. Oynamak istemesi yeterli. Onların içinden çıkacak kadro da en iyisini yapacaktır. UEFA için dar bir kadromuz var ama çıkan 11 de en iyisini yapacak. Aboubakar rövanşta yine bizimle olmayacak. Marcelo da iyi oynamıştı, tabii bizim için kayıp ama diğer oyuncularımız da elinden geleni yapacaktır"

Yorumlar (1)
kartal 4 yıl önce
geçmiş olsun hocam böyle futbol olmaz oynanmaz sen kendi kendine tedbir alan bir hocasın o kadar.