Eleştiri okları Abdullah Avcı'ya

Beşiktaş'ta kötü girdişin faturası Teknik Direktör Abdullah Avcı'ya kesildi.

FUTBOL 01.10.2019, 07:01 02.10.2019, 08:51 kartalbakışı.com
143

Avcı'ya eleştiriler şu şekilde yöneltiliyor:

1- Avcı, pas oyunu oynatmaya çalışıyor. Ancak 6 Süper Lig ve 1 Avrupa Ligi karşılaşmasında takım bu sistemin yanından bile geçemedi.

2- Avcı'nın elindeki kadro belli. N'Koudou, Tyler Boyd, Abdoulay Diaby, Güven Yalçın ve Jeremain Lens gibi oyuncular açık alanda daha başarılı olabilecek, topu sürüp, boşluklara kaçabilecek isimler. Dolayısıyla pas oyununda başarılı olamıyorar.

3- Abdullah Hoca takımın hala iskeletini oluşturamadı. Her maç sahaya değişik bir 11 ile çıkıyor. Bu da kadro ve oyunda istikrarsızlığın en önemli sebeplerinden birisi olarak öne çıkıyor.

4- Abdullah Avcı'nın oyuna müdahaleleri de yetersiz kalıyor. Göztepe karşılaşması hariç, Kartal tüm maçlarda ilk golü yiyen taraf oldu. Ancak bunların sadece ikisinde beraberlik geldi, 4 karşılaşma ise kaybedildi.

5- Oyuncu değişiklikleri de yanlış. Trabzon maçında Vida'nın çıkıp, Güven'in oyuna girmesi bunun en çarpıcı örneği.

Star

Yorumlar (2)
anbal 1 yıl önce
Avci istifa..
Anadolu kartali 1 yıl önce
Bir gün bu bizim camiaya futboldan anlayan biri gelecek ins. Bakın sametin o menemen takımı ve oynattığı oyun sistemi pas oyunu idi fakat ilerde basma rakibi dondurmeme çabuk çıkma tek ama ileri şiddetli paslar takım halinde pres aynı zamanda seksen pas yapan takımı önce Şenol sonrada apo bitirdi pas oyunu o idi. Bu kadro o kadar kötü kadro değil ya Samet gelecekti yada ormanı ve Şenolu bundan üç yıl evvel gönderecektir bir gün toptan anlayan yönetim gelecek inanıyorum.