Dunga beni de düşünecektir

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Ramon Motta, Türkiye maçı için İstanbul'a gelen ülkesinin basın mensuplarını evinde ağırladı.

FUTBOL 10.11.2014, 17:34
2258
Dunga beni de düşünecektir

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Ramon MottaTürkiye maçı için İstanbul'a gelen ülkesinin basın mensuplarını evinde ağırladı.

Türkiye günleri, milli takım ve özel hayatı hakkında konuşan Motta, "Buraya geldiğim zaman özel hayatımda zorluklar yaşıyordum. Bazı şeyler çok karışıktı. Burada çok iyi karşılandım. Bir adam olarak büyümenin nasıl olduğunu biliyordum ve bunun üstesinden geldim" şeklinde konuştu.

Brezilya milli takımı hakkında da konuşan Motta, "Seleçao her zaman aklımda. Dunga'nın beni en azından denemek açısından kadroya çağırabileceğini düşünüyordum. Yol uzun biliyorum ama eğer ilerlemeye devam edersem Dunga beni de düşünecektir. Umarım o şansı bulabilirim" dedi.

Türkiye günlerinin çok iyi geçtiğini vurgulayan yıldız oyuncu, "Böylesine büyük ve kalabalık bir ülkeye geldiğim için memnunum. Adaptasyon sürecimde bana çok yardımcı oldular. Takımın vazgeçilmezleri arasına girmek benim için önemliydi. Bu şekilde olgunlaşıyorum" ifadelerini kullandı.

12 Kasım Çarşamba günü Brezilya ile karşılaşacak ola Türkiye'yi de değerlendiren Ramon Motta, "Türkler Avrupa Şampiyonası elemelerine iyi başlamadı. Sorunlu bir zaman geçirdiklerini söylemek yalan olmaz. Benim takımımdan 5 tane oyuncu var. Bu onların en iyi yönü. Aynı zamanda Arda Turan gibi müthiş bir yeteneğe sahipler. Ancak çok boş alan bırakıyorlar. Eğer Brezilya boş alan bulursa sahada çok iyi işler yapabilir" yorumunu yaptı.

Ramon Motta, İstanbul'da en sevdiği yerlerin ise Sultanahmet, Kapalı Çarşı, Ayasofya ve evinin manzarası olduğunu söyleyerek röportajı tamamladı.

Yorumlar (3)
Fatih 6 yıl önce
savunmamızda kaan ayhanla semih ikilisi oynarsa neymar ve hulk anamızdan girer sülalemizden çıkar bunlara karşı zayıf kalabilirler kesinlikle egemen gibi bekir gibi uğur demirok gibi tecrübeli birilierinin çağrılması gerekirdi ama şimdi bu isimlerden heralde bekir var inşallah oynar
Ugur 6 yıl önce
Boyle hesaplar yapmana gerek yok arkadas. Hazirlik maci,misafirler ayip olmasin diye 3 tane atip dururlar. Yoksa buyuk bir turnuva filan olsa 5-6 filan olur yani!
devdev 6 yıl önce
hihi cagirir hihi evet.surekli adam kaciracak,pas hatasi yapacak,her an kart gorebilecek biri lazimmis