Diğerleri düşerken, Beşiktaş'lı yıldızlar yükseliyor!

Transfer piyasasının nabzını tutan Alman Transfermarkt internet sitesi, futbolcuların bonservis bedellerine dair verileri güncelledi.

FUTBOL 12.06.2017, 23:20 13.06.2017, 13:02
2643

Takımların 28 kişilik kadroları üzerinde yapılan değerlendirme, Beşiktaş'ın oyuncu bazlı başarısını da ortaya koyarken, özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray'ı hayal kırıklığına uğratacak verileri ortaya çıkardı.

***

Futbolcuların uluslararası alandaki tahmini değerini belirlemek üzere yılda iki kez gerçekleştirdiği bu işlemin yaz dönemi güncellemesi gerçekleştirilirken, üç büyüklerle ilgili çarpıcı veriler ortaya çıktı. Beşiktaş'ın üç futbolcusu değerine değer kattı. İşte yıldız isimlerin değerleri...

***

BRUMA:  +3

Galatasaray'da değeri artan tek oyuncu Bruma oldu. Ocak ayında 8 milyon euro olan Portekizli futbolcunun bedeli, 3 milyon euroluk artışla 11 milyon euroluk değere tırmandı. 

***

MUSLERA:  -3

Fernando Muslera, takımda en büyük düşüşü yaşayan oyuncu olarak dikkat çekti. Altı ay önce 14 milyon euroluk değeri bulunan 30 yaşındaki Uruguaylı kaleci, 3 milyon euroluk düşüşle 11 milyon euroya geriledi. 

***

SELÇUK:  -1

Selçuk İnan'ın dört yıllık süren düşüşü sürdü. Ocak'ta 4 milyon euro olarak gösterilen deneyimli orta saha oyuncusu, 1 milyonluk gerilemeyle 3 milyona düştü. 2013'te 14 milyon euroluk değeriyle zirve yapan futbolcu, geçen sürede 10 milyon eurodan çok değer kaybetti. 

***

FERNANDAO ve SOW:  -3

Fenerbahçe'de hiçbir futbolcunun değeri artmadı. Takımın iki forveti Fernandao ile Moussa Sow, 3'er milyonluk gerilemeyle en büyük düşüşü yaşayan isimler oldu. Sow'un güncellenen piyasa değeri 8 milyon, Brezilyalı futbolcunun ise 3 milyon euro oldu.  

***

KJAER:  -0.5

Simon Kjaer değerini koruyamasa da, en az düşüş yaşayan isim olarak dikkat çekti. Avrupa ekiplerinin takibindeki 28 yaşındaki stoperin ocakta 11.5 milyon olan değeri, sadece 500 bin euro azaldı, küsuratı atarak 11 milyon euroda sabitlendi.

***

FABRİ:  +0.25

Beşiktaş'ta üç oyuncunun değeri artış gösterdi. Bonservisi en az artan isim kaleci Fabricio oldu. İspanyol kalecinin 2.5 milyon euroluk değeri, 250 bin euro yükselerek 2.75 milyon euro olarak güncellendi.

***

MARCELO:  +1

Lyon'a transferi gündemde olan Marcelo, yükselen bir diğer isimdi. Brezilyalı savunmacı 5.5 milyon eurodan, 6.5 milyon euroya tırmandı. 

***

TALİSCA:  +5

Talisca siyah-beyazlıların tavan yapan ismi oldu. Ocak ayında 8 milyon euro olarak gösterilen bonservis değeri 13 milyon euroya kadar çıktı. Brezilyalı futbolcu 5 milyon euroluk artışla, aynı zamanda ligde de en çok değer kazanan futbolcu oldu. 

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (0)