Derdiyok: 'Beşiktaşın oynadığı oyun ortada'

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Eren Derdiyok ile Gökhan İnler beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 27.02.2017, 11:45 27.02.2017, 22:57 kartalbakışı.com
3443

Ligin bu sezon en güzel futbol oynayan takımının Beşiktaş olduğunu ifade eden Derdiyok;"Açık ve net konuşmamız gerekiyorsa Beşiktaş'ın oynadığı futbol ortada. Çok güzel futbol oynuyorlar ve bu sene başarılı bir takım. Gökhan İnler orada oynadığı için demiyorum. Genel anlamda lige baktığımızda gerçek bu, Beşiktaş iyi futbol oynayan bir takım. Beşiktaş'ın dışında eski takımım Kasımpaşa son haftalarda toparladı ve başarılı oynuyorlar. Bu iki takımı söyleyebilirim." dedi.

Cenk Tosun'un performansını değerlendiren Derdiyok; "Cenk golcü ve gelen pozisyonları değerlendiriyor. O yönden Cenk'i tebrik etmek gerekiyor. İyi gidiyor ve inşallah sakatlık olmadan devamı da iyi gider. En önemlisi bu." dedi.

Galatasaray Beşiktaş derbisi hakkında açıklama yapan Derdiyok; "Saha ve seyirci avantajına gerek kalmaması lazım. O derece motive çıkmamız lazım. Sonuçta fikstür belli. Bu maçı almamız şart. Çünkü bağlantıyı koparmamak için ve içerde oynadığımız için kazanmalıyız. Bir de seyircimizin desteği bizim için avantaj. Mağlup olursak fark 10 puan olacak. 10 puan ciddi bir fark. 10 puan fark olursa rakibimizin ligde 4 kere kaybetmesi gerekir. Bizimde geri kalan maçların hepsini almamız gerekir. Baktığımızda bu çok zor. İmkansız değil ama çok çok zor olur. O yüzden bizim açımızdan o ihtimali düşünmemek lazım. Çok önemli bir maç. Güzel bir maç bekliyoruz. İnşallah galibiyetle tamamlarız." dedi.

Gökhan İnler ise, Beşiktaş'tan sonra ligin iyi oynayan takımının Başakşehir olduğunu söyledi.

Gökhan İnler yaptığı açıklamada; "Başakşehir iyi futbol oynuyor. İyi işler yapabildiklerini gösterdiler. Bize karşı oynadıkları maçı gördüm ve o maçta oynadım. Bayağı presli ve konsantre bir şekilde oynamışlardı." dedi.

Ligde en beğendiği orta saha oyuncularını açıklayan İnler; "Bizim takımda orta sahada herkes iyi. Bizim takım dışında ise Emre Belözoğlu'nu beğeniyorum. Soğukkanlı ve iyi bir oyuncu." dedi.

Teknik Direktör Şenol Güneş'ten söz eden İnler; "Hocamız çok profesyonel bir hoca. Her gün futbolu düşünüyor. Yensek de yenilsek de iyi yapmadığımız şeylere bakıyor. Sonra bize aktarıyor. Pozitif konuşuyor, bazen de negatif konuşuyor. O yönleri var. Ama hocamız bize; 'Biz bir takımız, Kim oynarsa bu takım için her şeyi vermesi lazım.' diyor." ifadelerini kullandı.

Galatasaray-Beşiktaş derbisi hakkında açıklama yapan İnler; Derbiyi kazanırsak avantajlı olabiliriz ama daha 12 maçımız var. Her maçı kazanmamız lazım. Galatasaray maçı bizim için özel bir maç olacak. Büyük bir final gibi bakabiliriz ama gelecek 12 maçta da yüzde yüzümüzü vermemiz lazım. Güzel bir statta oynanacak özel bir maç olacak. Güzel bir derbi olsun ama şampiyonluğu bu maçta değil son maçta alıyorsun. Galatasaray'a karşı herkes kazanmak ister. Biz de oraya kazanmak için çıkacağız." dedi.

Yorumlar (0)