Deniz Çoban'dan derbi hakemi önerisi

Eski hakem Deniz Çoban, Galatasaray – Beşiktaş maçı için hakem önerisinde bulundu.

FUTBOL 10.03.2020, 10:07 11.03.2020, 09:14
189

Galatasaray – Beşiktaş derbisine hangi hakemin atanacağı merak konusu olurken eski hakem Deniz Çoban’dan hakem önerisi geldi.

İşte Deniz Çoban’ın yazısı:

FIFA listesindeki hiçbir isim, normal atama prensiplerine göre bu maç için uygun görünmüyor. Derbide MHK’dan sürpriz bekliyorum ve Abdulkadir Bitigen’i aday görüyorum. Plasesi ise Yaşar Kemal Uğurlu olur.

Zor maçlara, zor maçın altından kalkacak tecrübe ve birikime sahip hakemlerin atanması esastır. Normal şartlarda bu isimler genellikle FIFA kokartlı hakemlerdir. Bu hafta oynanacak derbide ise sanki bu gelenek yıkılacak gibi görünüyor.

FIFA listesindeki hiçbir isim normal atama prensiplerine göre bu maç için uygun görünmüyor. Arda Kardeşler bu hafta Beşiktaş, Mete Kalkavan da Galatasaray maçı yönettiği için derbiyi yönetme şansını kaybettiler.

Çakır’ın şansı yok

Ali Palabıyık da Çarşamba akşamı Trabzonspor’un erteleme maçına çıkacağından, o da derbi şansını kaybetti. Cüneyt Çakır’ın Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrası muhatap olduğu eleştiriler, Hüseyin Göçek’in de Göztepe - Beşiktaş maçındaki kural hatası tartışmaları nedeniyle şansı yok. Halil Umut Meler ise son derbi karnesi kötü olduğu için zorlu maçın hayli uzağında...

Aydınus 500 gündür çıkmıyor

Tüm derbilerin değişmez adayı Aydınus ise, Jailson - Belhanda gerginliğinin olduğu tartışmalı derbiden bu tarafa 500 günü aşkın süredir Türk Telekom’un çimlerine çıkamıyor. Bir çırpıda tecrübeli tüm hakemleri saydım...

Atama prensiplerine sadık kalındığı takdirde bu derbide MHK’dan sürpriz bekliyorum ve Abdulkadir Bitigen’i aday görüyorum. Plasesi ise Yaşar Kemal Uğurlu olur düşüncesindeyim. (Deniz Çoban / Fanatik)

Yorumlar (0)