Demba Ba veda ediyor

"Türkiye'deki futbol kalitesi iyi değil ve ben her türlü teklife açığım"

FUTBOL 18.06.2015, 02:26
2066
Demba Ba veda ediyor

Beşiktaş'ın Senegalli yıldızı Demba Ba yaptığı açıklamayla Türkiye'deki kariyerini artık noktaladığını gösterdi. Senegal'in başkenti Dakar'da katıldığı çocuklar için düzenlenen gecede World Soccer'ın sorularını yanıtladı. 30 yaşında Demba Ba, "Türkiye'de taraftar çok ateşli ve oldukça güzel bir atmosfer sunuyorlar. Fakat bu bir sır değil; Türkiye'de futbolun kalitesi İngiltere'nin çok altında. Chelsea'den ayrılmak benim için ideal değildi ama bu hayat. Henüz gencim ve kariyerimde bir büyük transfer daha yapacağıma inanıyorum. Premier Lig'den benimle ilgilenenler var. Ben de önümdeki opsiyonlara açığım. Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek" dedi. Siyah-beyazlı kulüp ile 2018 yılına kadar sözleşmesi olan 30 yaşındaki forveti Katar'dan da bazı kulüplerin istediği ve yüksek rakamları gözden çıkardığı belirtildi.

Gitmek isteyeni zorla tutmayız


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Senegalli forvet Demba Ba konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sadece Demba Ba'ya değil, bir çok oyuncuya talep olduğunu ifade eden Orman, "Bu iyi bir şeydir. İyi bir şey yaptık ki talep var. Ciddi teklifler geliyor, gelmelidir de zaten. Demba Ba çok önemli işler yaptı. Taraftarımız onu sevdi. Beşiktaş'ın malı sokakta değildir. Oyuncuyla konuşulursa, menfaatler uygunsa, Beşiktaş daha iyilerini alacaksa, olur! Fakat, bizim hiçbir oyuncumuz köle falan değil. Biz sattık falan da değil. Kulübün menfaatleri vardır. Şu an ayrılmak isteyen yok ama gitmek isteyeni tutmak gibi bir durumumuz da yok. Bizim 2-3 mevkide transfer yapmaya ihtiyacımız var. Birini satarsak 4, birini daha sattık 5'e ihtiyacımız var. O zaman toplama takım oluyor. Biz alan bir takımız, almaya bakıyoruz" diye konuştu.

 

Bilic'ten 'Ba' atağı


Demba Ba ile ilgili en çarpıcı transfer haberini de The Times yazdı. Gazete, Senegalli oyuncunun menajerinin Londra'da olduğunu West Ham ve West Brom'la görüşmelerin devam ettiğini iddia etti. Gazete West Ham'ın başına geçen Bilic'in eski golcüsünü istediğini, West Brom'un da 'Ba'ya sıcak baktığını yazdı.

Yorumlar (5)
Cengiz 6 yıl önce
Aman iyi iyi.Gule gule gitsin!
hoyratkartal 6 yıl önce
Tamam Ba ve Töreyi gönder. Yazarlar ile yönetim traftarın gazını da alıyor ve bir operasyon yapılıyor. Fakat yerine gelecek ! Beşiktaş maddi nedenler ile zor transfer yapan takım. Ba gitti yedek sakat birşey gelmesin !!! Ba dan gelen para diyeceksiniz !!! Onunda direk transfer için kullanılacağı konusunda soru işaretleri var.
deserteagle 6 yıl önce
Demba Ba efendi tamam futol seviyesi dusuk !! ama sen ne yaptin ? penalti'dan 15 gol attin tribunlere oynuyorsun !! bize ilhan mansiz gibi yirtici bir adam lazim !
Kartal 6 yıl önce
Ba da anladı bu yönetimin tapa tabancası olduğunu,sana da helal bilic önce bu takımın elinden şampiyonluklarını aldin şimdide topçularını al seni zamanında gonderemeyip sampiyonlugu dolayısıyla milyon dolarlari heba sden bu arkadaşlara mustehak.
miço 6 yıl önce
adam necip,tolga,cenk,sivok,serdar,boral,...gibi yeteneğini bir damla dahi geliştirmeyen ruhsuzları iyi anladı .fikret orman gibi adamlarında kaliteli isimler almayacağını anladı eeeee takımın merkebi dembaba.....gerisi yan gel yat osman ,ben olsan bende çeker giderim.