Demba Ba transferinde kriz!

Beşiktaşlı Demba Ba'nın Çin'e transferinde teminat krizi ortaya çıktı. Siyah-beyazlı yönetim 13 milyon Euro karşılığında el sıkıştığı Shanghai Shenhua'dan banka teminatı istiyor.

FUTBOL 26.06.2015, 16:03
2441
Demba Ba transferinde kriz!

BeşiktaşDemba Ba için son olarak 13 milyon Euro karşılığında anlaşmaya sağladığı Çin ekibi Shanghai Shenhua ile ödeme planında sorun yaşıyor. Senegalli oyuncunun Çin'den gelen teklifi kabul etmesinin ardından iki kulüp son detayları konuşmak için görüşmeye devam ediyor.

Shanghai Shenhua, 13 milyon Euro'luk bonservis bedelinin yüzde 70'ni, yani yaklaşık 10 milyon Euro'luk kısmını peşin, kalan 3 milyon Euro'yu da daha sonra ödemeyi teklif etti. Yönetimin bu teklifi kabul etmesine rağmen, Çin ekibinin 3 milyon Euro'luk takside banka teminatı göstermemesi sorun yarattı.


Siyah beyazlı yönetim 3 milyon Euro'luk miktara teminat gösterilmeden transfere onay vermek istemiyor. Banka teminatı olmadan satışın gerçekleşmeyeceğini Shanghai Shenhua yetkililerine ileten Beşiktaşyönetimi Çin ekibinin cevabını bekliyor. Teminatın bulunması halinde transfer resmiyet kazanacak.

Kaynak: Ntvspor

Yorumlar (3)
Kartal EFEOĞLU 6 yıl önce
Transfer ve stadyumun açılışı tamamen bu satışa bağlı, dilerim bir problem çıkmaz da; birazcık da olsa önümüzü görebiliriz.. Gerekirse 1 oyuncu daha satılabilir, zararı yok başarı bir yıl daha geciksin, geçici ve tesadüf bir başarı yerine kalıcı ve sistemli bir başarıyı tercih etmeliyiz...
Rossi 6 yıl önce
Hangi işiniz doğru gitti ki ayrıca haber doğruysa cam bulmuşsunuz şeyini aramayın sizin bu ahmaklığınız yüzünden adamlar vazgeçerse daha önce çokça olduğu gibi aptallığınız işbilmezliğiniz tescillenir
maktas 6 yıl önce
ya fenerbahçe 8milyon 5 milyon dan bahsediyorsüper adamlar alıyor bizim bjk yönetimi ise hala prüz çıktı bilmem yalanlamalar benim yaşım 64 orta sahada oynarım eniştem 66 9 numarada oynar iki oğlum var 33ve 34 yaşında biri kaleci diğeride sol bek veya sol açık oynar yeğenlerim sizdede böyle ailenizde futbolcu var ise kulübümüze destek olalım fikret orman da rahat etsin bu ne yahu ayıptır ayıp adam satacağız da adam alacağız.