Demba Ba Krizine Orman'dan Teminat!

UEFA lisansı için vergi dairesine 60 milyon TL’lik teminat veren Fikret Orman, aynı fedakarlığı Demba Ba’nın transferinde de gösterdi. Beşiktaş Başkanı, 7 milyon Euro kişisel teminat verip Senegalli’yi Kartal’a kazandırdı.

Demba Ba Krizine Orman'dan Teminat!

Beşiktaşlı taraftarları havalara uçuran Demba Ba’nın transferinin perdearkasından Fikret Orman çıktı. Chelsea’den transfer edilen Demba Ba için yapılan pazarlıklar sırasında teminat krizi yaşandığı ve bu sorunu Başkan Fikret Orman’ın çözdüğü öğrenildi.

İngilizler’in kişisel teminat istemesi nedeniyle bir ara iplerin kopma noktasına geldiği ve imdada Orman’ın yetiştiği bildirildi. Başkan, 7 milyon Euro’luk teminatın altına imzasını atarak Senegalli yıldızı Beşiktaş’akazandırdı. Demba Ba’nın bonservis bedelinin peşinatı olan 1.5 milyon Euro da Chelsea’ye gönderildi. Fikret Orman daha önce UEFA lisansının tehlikeye girmesi nedeniyle de aynı özveriyi göstermişti. Maliyeye borç yüzünden lisans tehlikeye girerken, vergi dairesine 60 milyon TL teminat verip belgeyi almıştı.

‘ORUÇ TUTAN İŞÇİLER NE YAPSIN?’
Bu arada Demba Ba, yorucu idmanlara rağmen orucunu aksatmadı. Takımiçinde özellikle Kerim Frei, Olcay ve Oğuzhan’la çabuk kaynaşan Senegalli forvet, sıcak hava ve antrenman temposuna rağmen nasıl oruç tuttuğunun sorulması üzerine şu cevabı verdi: “Allah yardım ediyor. Bizimki bir şey değil. Ya işçiler ne yapsın? Onların durumu bizden daha zor. Bütün günfiziki olarak güç harcıyorlar.”

Kaynak:Habertürk

YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup
yakup - 5 yıl Önce

helal olsun başkan

serdartunc
serdartunc - 5 yıl Önce

başkan sen gezici goy goyculara bakma,bizler anadolu insanı olarak yanındayız.bildiğin yoldan şaşma. beşiktaşın bir kuruşunu kimseye harcatma.Allah yardımcın olsun.Birde orta sahaya demba karakterinde mümkünse müslüman bir siyahi orta saha bulsan tamda süper olacak.

Murat iLHAN
Murat iLHAN - 5 yıl Önce

Ormana karşı olanlara inat inadına Fikret ORMAN!

Onur Çevik
Onur Çevik - 5 yıl Önce

Serdar tunc siyaset yapma alırım aklını sen anadolu cocugusunda gecidi dediğin ne çocugu oluyor kararktersiz..

Zekeriya Kor
Zekeriya Kor - 5 yıl Önce

Sevgili taraftarlarimiz hic bir taraftarimiz taraftarlarimizi elestirmesin en kotu sey bolunmusluktur,fikirlere saygi duymak lazim demokrasi bunu gerektirir ve TURKIYENIN en asil taraftari bizdedir,lutfen sakin sakin.teskekkurler.

Server EMİR
Server EMİR - 5 yıl Önce

Büyük Başkan yanındayız biliyoruzki büyük başarılar fedakarlık ve sabır ister

Ejder
Ejder - 5 yıl Önce

Yagcilara bak yine doldurmuslar burayi.orman sizin gibi enayileri bulmus istedigi gibi parmaginda oynatiyor! Gervek besiktasli biziz,siz degil

Ali TUNÇ
Ali TUNÇ - 5 yıl Önce

Başkan sonuna kadar arkandayız sen gelip geçicilere bakma