Demba Ba, Fransa'yı Salladı

Beşiktaşlı yıldız Demba Ba, Fransa'da Stephane Guy'ın Canal Plus'taki programına konuk oldu. Guy'ın, 'Müslüman mısın yoksa İslamcı mı?' sorusuna Ba, “Yıllardır Müslümanlar öldürülüyor. Bizler, öldürenlere siz hangi dine mensupsunuz demedik. Katil dünyanın her yerinde katildir” dedi.

Demba Ba, Fransa'yı Salladı

Süper Lig’in devre arası tatiline girmesinin ardından Miami ve Paris’te tatil yapan Kara Kartal’ın Senegalliyıldızı Demba Ba, ABD ve Fransa’nın gündemine damga vurdu. İlk etapta Amerika Birleşik Devletleri’nin gözde tatil bölgesi Miami’nin sahillerinde eşi Annisa Ba’yla geçirdiği anlar basına yansıyan golcü futbolcunun, şehrin futbol takımına da ziyarette bulunduğu ortaya çıktı. Tatili sırasında Miami FC’nin tesislerine giden Ba’nın, genç futbolcularla yaptığı sohbette, “Bir üst seviyeye geçmenin ilk yolu çok çalışmaktır. Aranızda birçok yıldız adayı var. Futbolunuzu geliştirebilir, Avrupa’da daha iyi bir lige gidebilir ve büyük işler başarabilirsiniz. Yaptığınız işten keyif alın ve çalışın” diyerek bir nevi ders verdi.

Charlie Hebdo tişörtü giymedi

Miami tatilini bitirmesinin ardından soluğu Fransa’nın başkenti Paris’te alan Demba Ba, önceki gün Canal Plus’ta bir programda Stephane Guy’ın konuğu oldu. Ülkedeki Charlie Hebdo dergisinin ofisine yapılan terörist saldırının ana konu olarak belirlendiği söyleşide, Ba’ya, ‘Je Suis Charlie’ yazılı bir tişört giyip giymeyeceği soruldu. Demba Ba da, bu teklifi geri çevirerek, “Ölenlerin ailelerinin acısı paylaşmak için siyah bir tişört giyeceğim. Bu konu hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü başka yönlere çekilebiliyor” dedi. Sunucu Stephane Guy’ın, ‘Müslüman mısın yoksa İslamcı mı?’ sorusunu da yanıtlayan 29 yaşındaki futbolcu, “Yıllardır benim mensubu olduğum dinden insanlar öldürülüyor. Bizler, öldürenlere siz hangi dine mensupsunuz demedik. Katil dünyanın her yerinde katildir” cevabını verdi. Bu açıklamanın ardından tecrübeli futbolcuya, sosyal medya üzerinden destek mesajlarının geldiği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail BAŞTAK
İsmail BAŞTAK - 4 yıl Önce

onlara verilebilecek en güzel cevabı da versen İslam onlar için terör demek .. aslında terör demek değil biliyorlar.. insanların bilinç altına öyle işliyorlar ve işlemişler.

ysnylmz
ysnylmz - 4 yıl Önce

iyi kapak olmuş tebrikler Ba..

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Herşeyiyle ADAM GİBİ ADAM... Q7 aşıkları adam görsün...

Coni
Coni - 4 yıl Önce

Demba ba iyi adam ama yetenek olarak quaresmanin yarisi etmez. Q7 Ronaldo kalitesinde bir yilduzdi.

suatusta
suatusta - 4 yıl Önce

q7 senin billurlarını yesin be. Koçum benim. Sen çaldır biz namaza kalkalım BA

Vejdi
Vejdi - 4 yıl Önce

Trivelayi Rabonayi muhtesem calimlari cok ozledik. Nerdesin be, Olum! Quaresma oley!

forza adalı forza Q7
forza adalı forza Q7 - 4 yıl Önce

babaymış derbilerde göster babalığını Q7 arenada 50.000 hıyarı susturmuştu sen daha evindeki derbilerde bişey yapamadın

Okan Koç
Okan Koç - 4 yıl Önce

Adamsın sen Demba Ba !