Demba Ba Fırtınası

Fanatik gazetesi Beşiktaş muhabiri Orhan Yıldırım, Senegalli yıldızın 24 saatini mercek altına aldı!

FUTBOL 20.07.2014, 04:27
Demba Ba Fırtınası

Kara Kartal'ın yeni yıldızı Demba Ba, İngiltere'deki kampa sempatikliği ve klasıyla damga vurdu. Senegalli yıldızın, 10 gün içerisinde tam olarak formunu bulması bekleniyor...Takımda tek oruç tutan isim olan Demba Ba, önceki akşam Ahmet Nur Çebi ve Mete Vardar'ın takımı takip eden gazetecilere verdiği iftara katıldı. Ba, buradaki sempatik hareketleriyle ve samimi konuşmaları ile dikkat çekti. Ba, "Tesisleri gezdim. Chelsea'den daha iyi konumda. Ezan sesleri beni çok etkiledi, İstanbul'a ilk gelişimdi. İlgi beni motive etti. Yemekleri yeni gördüm farklı tatlarla karşılaştım. Bilic ile çok uzun konuştuk. Samimi ve içten bir hoca. Takım arkadaşlarımla çabuk iletişim kurdum. Aramızda dil sorunu yok. Çok doğru tercih yaptığım ortada. İnşallah daha da güzel olacak" dedi.

 5 gol birden attı

 Dün sabah şiddetli yağmur altında yapılan çalışmada gözler, Demba Ba'nın üzerindeydi. Siyahi oyuncu, üstün fiziğine ve yapısına rağmen ayaklarına çok hakim. Sürekli boşa çıkıp top aldı. Çift kale maç çalışmasında kalaye 8 şut attı. Bunlardan beş tanesi gol olurken iki tanesini Tolga çıkardı. Sadece bir şutu az farkla dışarı gitti. Ba, idman sonrası 15 dakika özel çalışma yaptı. Fizik olarak takım arkadaşlarının gerisinde bulunan Demba Ba'nın, en geç 10 gün içinde aynı seviyeye geleceği söylendi.Lakabı ne olsun

 Senegalli'ye henüz bir lakap takılmadı. Ancak kıvrak hareketleri, her boşluğa girip çıkması ile 'Siyah Yılan’ ve ‘Kara Boğa' diye medya mensupları arasında fikirler önerildi. İdman bitiminde ise sempatik hareketleri ile dikkat çekip, Liverpool forması giyen küçük kız çocuğu ile hatıra fotoğrafı çektirmesi de gözlerden kaçmadı. Ba transferi, sönük başlayan kampa, dolunay gibi doğup ışık oldu.

 

Kaynak : Fanatik

Loading...
Yorumlar (0)