Daha önce gelseydi şampiyonduk

Güneş’in iki sezondur ısrar etmesine rağmen transferi geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen tecrübeli yıldız, siyah-beyazlıları hem sevindiriyor hem de düşündürüyor.

FUTBOL 18.03.2019, 10:08 20.03.2019, 10:16
230
Daha önce gelseydi şampiyonduk

Millî araya Göztepe’yi 1-0 yenerek moralli giren Beşiktaş’ta Burak Yılmaz pişmanlığı yaşanıyor. Tecrübeli oyuncu son maçlardaki üstün performansını devam ettirerek takıma galibiyeti getiren golü atmayı başardı. Attı ama golcü oyuncu Beşiktaşlıları bir yandan sevindirirken bir yandan da düşündürüyor. Siyah-beyazlıların ligde şampiyonluk yarışının çok gerisinde kalmasının en önemli sebebi ilk yarıda yaşadığı golcü eksikliğiydi. Negredo sezon başında gitti, Vagner Love, Cyle Larin ve Mustafa Pektemek ise beklentilerin çok uzağında kalınca Beşiktaş da son yıllarda hiç alışık olmadığı bir şekilde lidere uzaktan bakar oldu. Burak Yılmaz geldi, dertlere derman oldu ve Beşiktaş’ın 2019 yılında hiç yenilmemiş olmasında en önemli rolü oynadı.

DİZLER DÖVÜLÜYOR

Siyah-beyazlı yönetim de taraftarlar gibi büyük bir pişmanlık yaşıyor. Şenol Güneş’in yoğun ısrarlarına rağmen taraftar tepkisinden çekinildiği için Burak Yılmaz transferi sezon başında gerçekleşememişti. Hatta Şenol Hoca geçen sezon da Burak’ı istemiş ama sosyal medyadaki tepkilerden sonra yönetim o zamanda da transferi yapamamıştı. Geç de de olsa Burak Yılmaz’ın gelişinden sonra yıldız oyuncunun gol makinesi gibi çalışmasından dolayı vaktiyle hem tepki gösteren taraftarlar, hem de bu tepkileri dinleyen yöneticiler âdeta dizlerini dövüyor. Başkan Fikret Orman’ın da Göztepe maçı sonrasında yakın çevresine, “Burak Yılmaz’ı daha önce alsaydık bu sezon biz şampiyon olurduk” dediği öğrenildi.

Türkiye / Murad Tamer

Yorumlar (1)
Zehni korkmaz bjk 2 yıl önce
Kacan balik büyuk olur demişler atalarımız gecen yıl hoca burak dıyor. Senın cok bılmiş olan çarşı hayır hayır. Dıyen ne oldu. Bak nelere mal oldu. Her şeye muhalefrt bak nece zararlara ki hatalarda art arda geliverdı. Üstune de ormanın yönetım yanliş larıyla ahada fatura. Bu şarkı orman başkan için aklıma geldı. Kendım ettım kendım buldum ğülgıbı sararıp soldum eyyyyvah eeeyyy vah. Denır.