Daha az maliyetli Pepe'yi alalım

Beşiktaş yönetimi 2 yıllık maliyeti daha uygun şartlara gelen Pepe'yi, Vida transferine tercih etti. Pepe ile pazarlıklar devam ediyor.

FUTBOL 25.06.2017, 07:43 26.06.2017, 15:25
2222

Pepe'nin Beşiktaş'a yeşil ışık yakmasının ardından, gözler taraflar arasındaki pazarlıklara çevrildi. Brezilya asıllı Portekizli yıldızın, 2 yıllık anlaşma karşılığında imza parası da dahil 10 milyon Euro talep ettiği, transferden sorumlu asbaşkan Umut Güner ve menajer Ahmet Bulut tarafından Başkan Fikret Orman'a iletildi. Oyuncuyu 8 milyon Euro civarında bir rakama kadroya katmayı planlayan Beşiktaş yönetim kurulunun ise, "Vida'nın bonservisiyle birlikte 2 yıl için maliyeti 12 milyon Euro. Üstelik bu kadar para vereceğimiz bir oyuncu sözleşmesi bitince serbest kalabilir. Onun yerine daha az maliyetle 10 yıldır Real Madrid tecrübesi olan, üst düzey kaliteye sahip Pepe'yi alalım" düşüncesinde olduğu gelen bilgiler arasında. Başkan Fikret Orman, yönetici Umut Güner ve menajer Ahmet Bulut'un bayram sonrası oyuncunun menajeri Mendes ile masaya oturması bekleniyor.

***

İSPANYOLLAR'A GÖRE AVANTAJ BEŞİKTAŞ'TA


Beşiktaş'ın Pepe ile ilgilenmesine geniş yer ayıran As ve Mundo Deportivo gazeteleri, tecrübeli futbolcu için siyah-beyazlı kulübün Şampiyonlar Ligi ve ilk 11 kozları ile bir adım önde olduğunu yazdı.

***

Bir Görüş


Ömer ÜRÜNDÜL: Hırslı ve yürekli
 Pepe'yi sayısız defa hem Real Madrid hem de Portekiz Ulusal Takımı'nın maçlarında canlı olarak izledim. Son derece hırslı, yürekten ve takım için oynayan başarılı bir stoper. Ayrıca çok da deneyimli. Yerden ve havadan rakipleri tesirsiz hale getirebiliyor. Duran toplarda etkili bir gol silahı olduğu gibi ön liberoda da forma giyebiliyor. Tabii en büyük handikabı çok sert oynaması. Zaman zaman da topsuz alanlarda kasıtlı hareketleri var. Bizde normal(!) bir takıma transfer olsa, bana göre senede en az 3-4 defa kırmızı kart görür, sarı kartlar cabası… Ama ülkemizdeki futbol şartları gereği büyük takıma gelirse bu kartlar yarıdan aza iner.

***

Bir Görüş


Murat ÖZBOSTAN: 

Üst düzey futbolcuların yaşları ne olursa olsun, ülkemize gelmelerinde bir sakınca görmüyorum. Pepe de 34 yaşında. 10 yıl Real Madrid'te oynamış.. Elit bir isim. Adı gündeme geldiği andan itibaren bir çok sayıda olumsuz yorum yapıldı. Çok agresif olduğu yönünde.. Bir stoper de zaten agresif ve sert olmalıdır.. Son 5-6 yılında bir kırmızı kartı bile yok. Eğer Pepe, Beşiktaş'a imza atarsa, büyük iş olur. Müthiş bir kariyeri var. Avrupa, Milli Takım'da ve Real Madrid'te üst düzey başarılar yakalamış. Beşiktaş'a çok faydası olur.. Özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde.. Bir de Marcelo kalırsa.. Yeni ikili tüm dertlere şifa olur Beşiktaş için.. Bekleyip görelim..

***

Kaynak: Sabah

Yorumlar (0)