Cenk’in gecesi

Spor yazarı Yemen Ekşioğlu, Beşiktaş-Skenderbeu maçını değerlendirdi.

FUTBOL 27.11.2015, 08:46 27.11.2015, 08:49
157

 Dün gece futbol adına birşey yoktu. Ama iki mükemmel gol ve tur vardı. Şenol hoca, Sivas maçı kadrosundan Sosa, Quaresma, Gomez ve Olcay’sız çıkarak maçı çantada keklik görmüştü. Skor 2-0 ve tur geldi. Her şey güzel. Başta da söyledik öncelikle futbol, ardından seyirci. Maç başladığı andan itibaren yanımızdaki locadan Skenderbeu seyircisinin her pozisyonda ayağa kalkmış olması maçta olduğumuzun farkında hissettirdi kendimizi. Skenderbeu takımı, bizim 1. Lig takımları gibi. Hakaret etmiyorum inanın öyle. Ama buna rağmen tatsız tuzsuz bir maç. Cenk Tosun; Hissediyorum bugünkü gazetelerde eminim herkes göklere çıkartacak. Ama attığının iki misli kaçırdı.

Beni utandırdı

Tolga Zengin; Defans Skenderbeu takımına öyle pozisyonlar verdi ki Allah’tan orada aylardır eleştirdiğim Tolga Zengin vardı. Dün umurunda mı bilmem beni utandırdı. Bence kaleci arayışları Tolga’yı biraz kıpırdattı gibi görünüyor. Necip Uysal, Atiba iyi ki varlar. Dilimi eşek arısı soksun. Sezon başı Atiba konusunda hiç iyimser yazmamıştım. Ama gün geçtikçe hep beni utandırıyor. Olsun o beni utandırsın. Necip... Her zaman Necip diyorum. Çünkü Beşiktaş takımında oynadığı zaman Sosa, Oğuzhan, Gökhan Töre, Quaresma hatta Gomez hepsi iyi oynuyorlar. Yani top ayaklarındayken iyi, top rakipteyken bir tane ısıran oyuncusu yok. Necip bu konuda dört dörtlük. Ancak çok dengesiz girişlerinden dolayı bu kadar kart görmemeli.

Vedalaşmaları lazım

Dün gecenin sıkıntısı da; Beşiktaş atağa kalkıyor bir taraftan Gökhan Töre diğer taraftan oyuna girdiği andan itibaren Quaresma fıtık olmayaları bile fıtık eder. Yani topla vedalaşmaları lazım. Bunu da en iyi becerecek olan Şenol hoca. İşler şimdi iyi gidiyor. Nasılsa seyirci de yok. Fazla göze batmıyor. Ancak skor aleyhte olunca topun sibobunu aramak sadece bizi değil, Şenol hocayı değil, tribünde şimdi onları yere göğe sığdıramnayan seyirciyi de çıldırtabilir. Bu benim bir ağabey tavsiyem. Gerisi onlara kalmış. Lisbon galip. Şimdi Lisbon’da 15 gün sonra dananın kuyruğu kopar. İnşallah o kopan kuyruk Beşiktaş’ın olmaz.

Yemen Ekşioğlu / Fanatik
Yorumlar (0)