Cenk ve Caner basın toplantısı düzenledi

Beşiktaşlı futbolcular Cenk Tosun ve Caner Erkin, siyah-beyazlı takımın yeni sezon öncesi kampında basın toplantısı düzenledi.

FUTBOL 13.07.2017, 14:16 14.07.2017, 15:20
1312

Caner Erkin'in açıklamaları şöyle:

***

"Geçen sezon sonuna doğru idmanlara başlamıştım. Ağrılarım az seviyede. Zaman geçtikçe kendimi iyi hissediyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Sezona en iyi şekilde başlayacağım. Zaten şampiyon ve güçlü bir takımdık. Pepe geldi, Marcelo gidiyor. Belki yeni gelecek arkadaşlarımız da olacak. İnşallah daha güçlü bir takım oluruz ve şampiyonluğu yine kazanırız."

***

"Geçen sezon bu takım şampiyon oldu. Takıma tabii ki takviyeler olacak. Sonuçta aynı kadroyuz, belki takviyeler olursa daha iyi olur. Kadroda sıkıntı yok. Şampiyonluğu göğüsleyebiliriz."

***

"Bütün takımlar kuvvetleniyor. Hocamız her zaman daha ileriye gitmemiz gerektiğini düşünüyor. Kendi kalitemizi üst seviyeye çekmemiz lazım. Bunun için de daha fazla çalışmamız gerekiyor. Böylece daha da güçleniyoruz."

***

"Çok zor bir süreç geçirdim. Kolay bir sakatlık değil tendon sakatlığı. Çok oynamak istedim. Futboldan 2 ay uzak kaldığımda idmanlara başlamak istedim. Sabırsızdım, çünkü futbolu çok seviyorum. Hoca beni hep frenledi. İyi ki frenlemiş. Farklı bir durum olsaydı sakatlık nüksedebilirdi. Hocama iyi ki güvenimişim ki futbola bu şekilde döndüm."

***

"Şenol Hoca ile hep konuşuyoruz. Arkadaş olarak konuşabiliyorsunuz, tartışabiliyorsunuz; sizi dinliyor. Alternatifli bir takımız. Adriano da var. O da önde ve arkada oynayabiliyor. Hocamızın tercihi. Önde mi arkada mı kullanır, bilmiyorum. Hoca da rekabet ortamında kimin nerede oynayacağınıa karar verecek." 

***

Cenk Tosun'un açıklamaları şöyle:

***

"Geçen sezon verimli bir sezon geçirdim. Önümüzdeki sezon da hedefimiz ligde şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmak. Kendi gol rekorunu kırmak ve takımıma faydalı olmak istiyorum. Geçen sezon gol krallığını son haftalarda kaybettim. Bu sezon kazanmak için elimden geleni yapacağım." 

***

"Yönetimin forvet transferi için arayışları var; bu normal. Çünkü önümüzdeki sezon üç kulvarda oynayacağız. Her sene Beşiktaş'a forvet geliyor. Ben kendime güveniyorum. Rekabet için takıma iyi forvetlerin alınması gerekiyor. Benim adıma da iyi olacak. Kendime güveniyorum ve bunu sahada hocama belli etmek istiyorum. Bu sene de 11'de oynamak için elimden geleni yapacağım."

***

"Takımdaki herkes hazır. İdmanlar da iyi gidiyor. Kamp verimli geçiyor. Çin ve İspanya kamplarıyla birlikte Süper Kupa'ya hazır olacağız. Sezon başındaki yüklemeler sizi bütün sezon götürüyor. Bu sene de yüklemeler önemli olacak." 

***

"İki senedir göze hoş gelen futbol oynuyoruz. Hoca bununla yetinmiyor, daha iyisini istiyor. Hocanın böyle olması bizi daha çok konsantre ediyor. Her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz. O yüzden de başarılı oluyoruz."

Yorumlar (0)