Çare yabancı!

Beşiktaş’ta ‘resmi olarak’ işbaşı yapmadan bir gün önce başkan Fikret Orman, futbol şube başkanı Ahmet Nur Çebi ve basın sözcüsü Metin Albayrak ile uzun süreli bir görüşme yapan teknik direktör Şenol Güneş, sürpriz bir adıma da imza atmıştı.

Çare yabancı!

Aynı günün sabah saatlerine Beşiktaş’tan ayrıldığı yolunda haberler çıkan kaleci antrenörü Jose Sambade de zirveye dahil olmuş ve Güneş ile yaklaşık 2 saat görüşmüştü. İşte bu zirvede önümüzdeki sezon için Beşiktaş’ın kalesine damga vuracak konular gündeme geldi.

Gözler kampta

Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı henüz netleşmeyen ancak ayrılmak isteyen İspanyol kaleci antrenörü Jose Sambade, Güneş’e kaleciler Tolga Zengin, Cenk Gönen ve Günay Güvenç hakkında raporunu verdi. Sambade, 3 kalecinin yetersiz olduğunu belirtirken Güneş’in “Yani bir kaleci almak mı lazım” sorusuna da “Ben olsam alırım” yanıtını verdi. İmza töreni sırasında gazetecilerin kalecilerle ilgili sorularını yanıtlarken ‘aba altından sopa gösteren’ ve bir bakıma Sambade’nin korkutan raporunu aklında tutan Güneş’in kamp bitimine kadar 3 ismi gözlemleyeceği öğrenildi. Beşiktaş’ın yeni hocasının kampta memnun kalmadığı kaleciyle yolları ayıracağı ve yeni bir yabancıyı takıma katacağı belirtildi.

İşte Sambade'nin raporu

Tolga: Hırs kesildi
Sadece 2 antrenmanla maça çıktığı oldu. Bu da onu fizik olarak olumsuz etkiledi. Ayrıca son zamanlarda hırslı değildi.

Cenk: Kafa olarak bitti
Tolga’nın arkasında kalınca ister istemez psikolojik olarak geriye gitti. Çok duygusal. Hata yapınca etkileniyor. Üstelik Bilic de son dönemde onun yerine Günay’ı tercih edince kafa olarak iyice bitti.

Günay: 1. kaleci olamaz
Oynadığı maçlar da hemen hemen hatasızdı ama hata yapmaya açık. Yeni sezonda 1. kaleci olarak güvenilmez. Artıları var ancak büyük ve kritik maçların kalecisi değil. Kendine çok güvenmesi risk. Maksimum ulaşacağı nokta burası. Fazla üstüne katacağını sanmıyorum.

Kaynak: HaberTürk

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 4 yıl Önce

Çok iyi bir yabancı kaleci şart.

ziya
ziya - 4 yıl Önce

kaleciye ihtiyaç falan yok kolpa basın sambade rapor vermiş si...tirin gidin

iranlı
iranlı - 4 yıl Önce

çok doğru bize muslera gibi işi bilen kaleci lazım.

bjk
bjk - 4 yıl Önce

iyi bir yabancı kaleci şart.. yine eldekilere güvenip hata yapmayalım..

ogun
ogun - 4 yıl Önce

ulan raporu ele geçirdiniz de haber yaptınız dimi . nerde lan rapor , var mı kopyası . kendı kafasına hikayeler yazana muhabir-gazeteci mi deniyor . sözlüğün bile içine ettiniz .

strtus
strtus - 4 yıl Önce

bizim takımın defens beşlisi tamamen yenilenmeli bir hava toplarında diğeri yerde çok iyi iki stoper.sağ bek-sol bek defansif yönleri daha iyi olmalı.ayrıca muslera ayarında bir kaleci yedek cenk ve günay tolga derhal gönderilmeli. ayrıca çok iyi bir golcü lazım.

devdev
devdev - 4 yıl Önce

tolga orta sekerdi,ama cok sakatlaniyor,3. kaleci de reflexler ananem gibi.ayagi duzgun ama yetmez.tuylerim diken diken cenki gorunce.bu kadar ozguvenli zican kaleci az bulunur.

karakartal
karakartal - 4 yıl Önce

şenol hoca doğru söylüyor bunları bi kampta göreyim diyor demesinede bunların bi cacık olmayacağını onlarla çalışan sambade zaten söylemiş sen kampa gideceksin kamptan döneceksin zaten bonservisi elinde olan iyi kalecileri hemen kaparlar peki o zaman sen ne yapacaksın sayın hocam tapon mallarımı alacaksın aklını başına al işini sağlama bağla birde gözünü seveyim açıklamalarını 12 den sonra yapma.saygılar