Bu Stadyum, Futbola Aykırı!

Olimpiyat Stadı'ndaki zeminin tam olarak hazır hale gelmemesi Beşiktaş'ın güzel futbol oynamasına balta vuruyor. Bu gelişmeden sonra yönetim gözünü İstanbul'daki natif statlara çevirdi, görüşmeler artık an meselesi.

Bu Stadyum, Futbola Aykırı!

Beşiktaş’ın üst üste 2 maçtır puan kaybetmesinin altında yatan en büyük etmen şüphesiz Olimpiyat Stadı’nın bozuk ve kötü zemini olarak işaret ediliyor.

Güzel futbolun oynanmasına aykırı olan bu zemin sonrası yönetim içerisinde farklı sesler çıkmaya başladı. Daha önceiddia olan bu düşünce, özellikle Asteras maçından sonra daha yüksek sesle dile getirildi hatta Başkan Fikret Orman tarafından müzakere edilmeye başlandığı ileri sürüldü. Özellikle sezonun Mersin İdmanyurdu’nun rezalet sayılabilecek sahasında mücadele eden futbolcular bu problemin acil şekilde çözülmesini söylüyor.

İlerleyen aylarda olumsuz hava koşullarının artmasından sonra Olimpiyat Stadı’nın her yapısı Beşiktaşlı futbolcuların aleyhine işleyecek, sakatlanmalara ve talihsiz gol yemelere bile gebe olacak. Bu gelişmelerden sonra Beşiktaş’ın resmi temaslara başlayacağı ve Vodafone Arena’nın inşasıtamamlana kadar natif statlara yönelebileceği iddia ediliyor.

"STAT DEĞİŞİKLİĞİ MÜMKÜN"

Yönetici Ahmet Ürkmezgil’in Asteras maçından sonra yaptığı, “Stat değişikliği mümkündür. Yönetim kurulumuzla konuşulup en iyisi sağlanacaktır” açıklaması, Siyah-Beyazlı kulübün bir arayışta olduğunu gözler önüne seriyor. Artık ihtimaller hesapları yapılmaya başlandı. Taraftarların mağdur olmaması için İstanbul’daki statlara bakılmaya başlandığı bile öğrenildi.

Fakat başka bir senaryo daha yaşanılabilir, Fikret Orman’ın geçtiğimiz sezonlarda dile getirdiği “Her iç saha maçımızı Anadolu’nun farklı illerinde oynayacağız” sözleri gündeme gelebilir. Bundan sonra yönetim önünde artık iki yol var. Ya elini çabuk tutupOlimpiyat’ın zemin sorununu çözecek ya da stat değişikliği yapacak. Öte yandan geçtiğimiz sezon yöneticilerin polemikleri ve karşılıklı açıklama savaşları yaratması sonucu Kasımpaşa Stadı’na geri dönüş yapılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

FANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
amatorler
amatorler - 4 yıl Önce

böyle amatörlük olmaz artık tesislerin zemini senelerdir tarla! stadın zemini tarla, deplasmana gidersin yine tarla yönetim organik tarım işine girsin bari ek gelir olur.

Harun
Harun - 4 yıl Önce

Besiktas iyi yonetilmiyor. Hala amatorce uygulamalar var. Basaksehir gibi bir stad varken israrla maclari olimpiyatta oynatmak futbola ihanettir. Taraftar havalarin iyice sogumasiyla olimpiyat stadi da hic gitmez, gitmemektede cok haklilar!!! Yonetim artik haftaya netlesir muhabbetini birakin takimin mac oynayacagi, futbol oynayacagi bir stad bulun. Yazik bu cocuklara ya

Gokhan
Gokhan - 4 yıl Önce

Artik yeter yonetim, adam akilli bir stad istiyoruz. Basaksehir mi olur, sehir disimi olur artik bu sorunu cozun

Carsi
Carsi - 4 yıl Önce

Basaksehir cok mantikli, kutu gibi stad. Hem gelen takimlarida baski altina aliriz. Yonetim bir kere olsun dogru bisi yapma bundan sonraki maclar Basaksehir' de oynansin

Tarik
Tarik - 4 yıl Önce

BASAKSHIR STADI COK GUZEL

kapali
kapali - 4 yıl Önce

Basaksehir (y)