Bu Oğuzhan başka!

Beşiktaş’ın U21 takımında forma giyen genç orta saha oyuncusu Oğuzhan Aydoğan, Cumartesi günü Nevzat Demir tesislerinde İstanbulspor’la oynanan hazırlık maçında futboluyla alkış aldı. Yine orta sahada görev yapan 18 yaşındaki Kartal Kayra Yılmaz'da teknik heyetin gözüne girmeyi başardı.

FUTBOL 19.11.2018, 09:41 20.11.2018, 10:35 kartalbakışı.com

Süper Lig'de özellikle büyük kulüplerin yaşadığı ekonomik darboğazlar ve ilerleyen yıllarda yabancı oyuncu sayısının azaltılma ihtimalini göz önünde bulunduran Beşiktaş Yönetimi takımı gençleştirmek için düğmeye bastı. Yönetimin gözü alt yapıyada.

Siyah-beyazlı takımın önceki gün İstanbulspor ile oynadığı hazırlık maçında forma giyen Oğuzhan Aydoğan’ın gösterdiği başarılı performans, hem yönetimin hem de teknik heyetin dikkatini çekti. Borussia Dortmund alt yapısından 2 sezon önce gelen başarılı orta saha oyuncusunun performansını beğenen yönetimin, bundan sonra genç oyuncuların önünü açmaya çalışacağı bildirildi. İstanbulspor’a karşı sahada kaldığı süre boyunca, verdiği paslar ve oyunu iki yönlü oynama özellikleriyle sınıfı geçen genç yeteneğin bu sezon U21 takımındaki performansının da çok iyi seviyede olduğu ifade edildi.

Alt yapının verdiği raporlara göre, Oğuzhan Aydoğan’ın artık U21 maçlarına fazla geldiği ve mutlaka bir Süper Lig takımına kiralanarak önümüzdeki sezona hazırlanması gerektiği öğrenildi. Beşiktaş’ın İstanbulspor ile oynadığı karşılaşmada Oğuzhan’ın yanı sıra bir başka alt yapı oyuncusu Kartal Kayra Yılmaz’ın da performansıyla beğeni topladığı aktarıldı. Siyah-beyazlı teknik heyet ve yöneticilerin, orta sahada görev yapan 18 yaşındaki Kartal’ı da şimdiden önümüzdeki sezonun kadrosunda düşündükleri vurgulandı.

Skorer / Cengiz Malgır

Loading...
Yorumlar (0)