Bu filmi görmüştük

Beşiktaş'ın bu sezon da maçların ikinci yarılarında sıkıntı yaşaması yönetimi harekete geçirdi.

FUTBOL 03.12.2014, 06:04
1620
Bu filmi görmüştük

Siyah-beyazlılar ikinci devrelerde yenen gollerin şampiyonluk yarışındaki en büyük engel olduğunu düşünüyor. Ara transferde 1-2 kaliteli oyuncuyla kadroyu güçlendirmek isteyen yöneticiler, “Çareyi bulamazsak yine Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gerisinde kalırız. Üstelik Trabzonspor da güçlü bir şekilde geliyor” diyor.

Son iki sezona iyi başlayan ancak ilerleyen haftalarda rakiplerinden geride kalarak şampiyonlukları kaçıran Beşiktaş bu kez erken düğmeye basıyor.

Siyah-beyazlı takımın maçların ikinci yarılarında sürekli sorun yaşaması yöneticileri harekete geçirdi. İkinci devrelerde yenen gollerin şampiyonluk yarışındaki en büyük engel olduğunu düşünen siyah-beyazlılar çözüm bulmak için kolları sıvadı.

Kartal’ın iki yıldır öne geçtikten sonra geriye yaslanarak kalesinde goller görmesine anlam veremeyen siyah-beyazlı idarecilerin, “Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar ama üçüncüsünde sıçrayamaz. Bu sorun sadece transferle çözülecek gibi değil. Çareyi bulamazsak yine Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gerisinde kalırız. Üstelik Trabzonspor da geriden güçlü bir şekilde geliyor” ifadelerini kullandıkları belirlendi.

Beşiktaşlı yöneticiler, Süper Lig şampiyonluğu ve UEFA Avrupa Ligi’nde başarı için devre arasında yapılacak 1-2 transferin takıma büyük katkı yapacağını görüşünü de dile getirdi.

İki kulvarda başarılı bir şekilde yola devam ettiklerini kaydeden siyah-beyazlıların, “Bu takım seneye doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne girmeli. Bunun yolu da şampiyonluktan geçiyor. Devre arasında tasarruf yapmak yerine kaliteli oyuncular almalıyız. Bunu yapmazsak yine şampiyonluğun arkasında bakabiliriz” diyerek transfer formülünü gündeme getirdikleri ifade edildi.

Teknik Direktör Bilic geçtiğimiz günlerde yabancı sağ bekin yanı sıra orta sahaya da takviye istediğini açıklamıştı.

Yorumlar (3)
Ersin 6 yıl önce
Bir sağ bek ve ön libero devre arasında alınsın. Seneye de çok kaliteli bir sol açık alınsa yeter bu takıma.
umuti 6 yıl önce
Tecrübe lazım, genç oyuncu değil kendini kanıtlamış tecrübeli stoper lazım. ya da defansif orta saha. Zago gibi. Bursadan ayrılacak İbrahim Öztürl le de ilgilenilmeli bu maç sıkışık maç trafiğinde yararlı olur.
atiba 6 yıl önce
sağ bek şartoğlu şart. Birde hernekadar çok koşsa faydalı gözüksede, atibanın yanında diri ileri geri oynayabilen bir oyuncu şart. Eğer oraya appiah tarzı bir adam bulunabilirse, defans almak gerekmez.