Bu Beşiktaş bir harika!

Güntekin Onay kaleme aldı.

FUTBOL 24.10.2014, 09:18
2362
Bu Beşiktaş bir harika!
BEŞİKTAŞ dün gece Avrupa kupalarındaki tarihinin en iyi maçlarından birini oynadı. Gerçek bir deplasmanda mükemmele yakın bir oyunla sahada istediklerini yaparak farklı bir galibiyet aldı. Beşiktaş'ın oyunu son derece organize ve olgunu. Hiçbir bölümde kontrolü rakibe vermeden iyi pas yapan siyah-beyazlılar özellikle de Oğuzhan ve Gökhan Töre harika oyunlarıyla soğuk Belgrad gecesinde adeta bizlere adeta bir futbol resitali sundu.
 
BEŞİKTAŞ, saha içinde oyununu başka bir seviyeye getirdi. Bu seviyenin içerisinde 'yardımlaşma' kelimesi çok önemli bir yer tutuyor. Top hem rakipteyken hem kendi ayağındayken Beşiktaşlılar modern futbolun gereksinimlerini de yerine getirdiğini görebiliyoruz. Sahayı bu kadar iyi parselleyen her oyuncunun görev tanımının bu kadar belli olduğu bir futbol takımı yüksek enerji ve dinamizm ortaya koyunca galibiyetler de doğal olarak arka arkaya geliyor.
 
BEŞİKTAŞ'TA gereksiz uzun toplar hemen hemen hiç kullanılmıyor. Sahaya çok iyi yayılan ve takım halinde oynayan siyah-beyazlılar, yerden ve ayağa paslarla topun hızını iyi ayarlayarak organize ve olgun hücumlar yapıyor. Santrfor Demba Ba'nın hücum kalitesinin yükselmesindeki etkisi tartışılmaz. Senegalli'nin varlığı, Gökhan Töre'nin, Oğuzhan'ın ve Olcay'ın da oyunlarını bir üst seviyeye çıkartıyor.
 
BİLİÇ, ERCİYES'İ DÜŞÜNDÜ
 
SİYAH-beyazlılarda göze çarpan bir olgu da takımın özgüveninin tavan yapmış olması. Özellikle atılan 3. gol bu özgüvenin sahaya yansımasının bir neticesi.
 
BEŞİKTAŞ, UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı 3 maçta da rakiplerinden çok daha üstün bir futbol sergiledi. Bu galibiyetle grubun hem en güçlü ekibi olduğunu hem de liderlik için en kuvvetli aday olduğunu ispat ederken, adeta gövde gösterisi yaptı.
 
SON 25 dakika Erciyes maçını düşünerek değişiklikler yaptı Biliç. Ve yıldızlarını birer birer kenara aldı. Belgrad'da olağanüstü güvenlik önlemleri altında çılgın bir seyirci önünde böylesine farklı bir skorla kazanan Beşiktaşlı futbolcuları yürekten tebrik etmek gerekiyor.
Yorumlar (1)
grpbc 6 yıl önce
necip sağ bekte çok başarılıydı, bu adamı artık ortasaha olarak görmeyelim, atiba-veliyi yedekleyecek bir merkez ortasaha şart. serdar ve necip'i yedek bırakacak bir de sağ bek tabi (linnes veya kaderabek).. kerim frei ise pozisyon bilgisini ve pas yüzdesini artıramazsa işi çok zor. ayrıca ismail'in hala motta'yı kesemiyor olması çok ilginç.. sosa-pektemek ve serdar da inşallah bir an önce iyileşir..Yolun açık olsun Kartalım.