Brezilya'da Talisca yankısı

Brezilya'da yayın yapan Radio Confidencia'nın muhabiri Leo Gomide, Anderson Talisca'nın durumunu yorumladı.

FUTBOL 29.03.2018, 11:13 29.03.2018, 23:33 kartalbakışı.com
625

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Tite’nin Anderson Talisca’yı kadrosuna alması açıkçası beni hiç şaşırtmamıştı.

Çünkü birçok futbolsever gibi ben de Beşiktaş formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde neler yaptığını gördüm. Kupa 1’de geçen sezon ortaya koyduğu görüntüyü bu dönemde daha da ileri taşımayı başarmıştı. İzlenimlerime göre Talisca, Beşiktaş’ın en iyi 3 oyuncusundan biri... Tite, listeyi ilk açıkladığında onun için sevinmiştim. Ancak Rusya mücadelesini kulübede tamamlaması, Almanya karşılaşmasında ise 23 kişilik kadroya alınmaması onu üzmüş olmalı. Ancak şu bir gerçek ki Brezilya gibi kadrosunda birçok dünya yıldızını bulunduran ekibin bir parçası olmak bile büyük başarı.

Evet, Talisca Brezilya’yla maç heyecanı yaşayamadı ama takımla idmanlara çıktı ve ortamı gördü. Dünya yıldızlarıyla kaynaştı. Bu, onun için ilk adım oldu. Daha 24 yaşında ve önünde uzun bir futbol kariyeri var. Şimdi onun için önemli olan şey, adım attığı milli takımda kalıcı olmaya çalışmak. Bunun için de performans olarak her zaman üst düzeyde kalması gerekiyor. Türkiye Ligi’ndeki gollerini de takip ediyoruz ama eğer orada kalacaksa onun için belirleyici ölçüt Şampiyonlar Ligi olacak.

Dünya Kupası’na artık az bir zaman kaldı. Brezilya Teknik Direktörü Tite, kafasındaki listeyi yavaş yavaş oluşturmaya başladı. Talisca’nın harika bir oyuncu olduğu gayet açık. Ama şu da bir gerçek... Onun bölgesinde; Willian Borges, Philippe Coutinho, Douglas Costa ve Taison gibi isimler de var. Bundan dolayı onun Dünya Kupası kadrosunda yer alması oldukça az bir ihtimal...

***

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (0)